AUGUST v Trnave

Thumbnail
Kategórie:

Vychutnajte si august v regióne Trnava plný zábavy a zážitkov.

Využite slnečné augustové dni a naplánujete si dovolenku v Trnave. Stráviť časť letných prázdnin vo vinárskom regióne, kde to žije podujatiami a históriou, je tou správnou voľbou pre jedinečné zážitky. Či už chcete tráviť letné večery pri hudbe, spoznávať minulosť, čaro folklóru alebo aktívne tráviť čas na bicykli, Trnava so svojím regiónom vás očarí. Pripravili sme si pre vás tipy na podujatia, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.

Prehliadky mesta so sprievodcom

Nenechajte si ujsť jedinečný projekt Spoznajte Trnavu tak, ako ju zažili králi. Vďaka bezplatným prehliadkam objavíte poklady Malého Ríma v časoch stredoveku a vychutnáte si jedinečnú atmosféru. Konať sa budú od pondelka do piatku počas celého augusta, a začiatok prehliadky bude vždy o 10:00 hod. pred  Turistickým informačným centrom – Región Trnava. Na prehliadky sa nemusíte nikde prihlasovať, stačí len prísť.

p1

Leto na Korze

Na Hlavnej ulici v Trnave to počas celého leta žije. Letným korzom nadviazali na bohatú históriu a vy si tak môžete užiť teplé podvečery na korze, v rámci ktorých sa vám predstavia hudobné kapely, sólisti, tanečníci, malé divadelné formy, folklór, tradície a ľudová hudba. Kultúrne zážitky pre všetkých si môžete užiť do konca augusta. Pre deti sú pripravené viaceré predstavenia vždy v stredu, piatok a nedeľu o 18:00 hod. 

Leto na Korze

Trnavské organové dni

Do Trnavy aj tento rok zavíta hudobná špička v hre na organe. V rámci festivalu Trnavské organové dni sa vám predstavia umelci z Poľska, Ruska, Talianska, Francúzska, Kazachstanu a Slovenska. Otvárací koncert sa uskutoční 26. júla o 20:00 hod. v Bazilike sv. Mikuláša a séria koncertov bude pokračovať až do 30. augusta vždy o 20:00 hod..

Untitled

Trnava očami architekta

Doprajte si netradičný zážitok, zoberte si bicykel a vydajte sa spolu s architektom naprieč Trnavou. Unikátne cykloprehliadky vám priblížia novodobú architektúru, často zatracované industriálne pamiatky a ďalšie architektonické pamiatky. Projekt Trnava očami architekta sa začne 3. augusta prehliadkou „Mesto na prahu moderny“, 17. augusta pôjdete „Proti prúdu trnavských vôd“, 31. augusta spoznáte „Ako melie moderna“ a 14. septembra sa vydáte „Po cestách trnavského industriálu“. Počet miest je obmedzený, a preto je potrebné si lístok vopred rezervovať. Novinkou tohto ročníka je, že cykloprehliadok sa môžu zúčastniť aj anglicky hovoriaci návštevníci. Stačí si len pri rezervácii lístka zakliknúť túto možnosť.

a1

Night Run Apimed

Zažite unikátne preteky Night Run Apimed. Prvý ročník nočného behu v historickom parku Dolnej Krupej sa bude konať 3. augusta. Vytýčený okruh má dĺžku päť kilometrov a bude viesť cez najkrajšie dominanty. Trasa sa bude končiť na ihrisku. Prihláste sa ešte dnes, pretože účastnícky limit je 300 pretekárov.

Kino pod hviezdami

Vezmite priateľov a strávte pohodový večer v jednom z najkrajších miest Trnavy – v Parčíku Bela IV. V nedeľu 4. augusta o 21:00 hod. tu budú pre vás premietať film od Pavla Barabáša Tieň Jaguára, po ktorom bude nasledovať diskusia. V sobotu 10. augusta zase nahliadnete do kresťanstva vďaka dokumentu Psi Pána alebo zjedz ten film, ktorý vám priblíži život v ráde dominikánov. 

Dračie dni

Čarovný Smolenický zámok sa 10. a 11. augusta opäť ocitne pod nadvládou draka a jeho dvoch dračích kamarátov! Pomôžte kráľovi Markovi oslobodiť zámok a príďte na Dračie dni. Čakať bude na vás dračie divadielko, rozprávky, streľba z luku a prácu lokálnych remeselníkov si môžete pozrieť na Zámockom jarmoku.

Tradičný smolenický jarmok

Milovníci tradícií a trhov si prídu na svoje. V Smoleniciach sa bude v sobotu 10. augusta konať Tradičný smolenický jarmok. Obdivovať môžete krásu ľudových remesiel, tešiť sa môžete na cimbalovú hudbu, ukážky ľudových tancov alebo na súťaže pre zručných jarmočníkov. Zároveň sa presvedčíte, či jarmoku prinavrátili jeho pravú tvár.

Trnavská brána

Folklór je in! O tom, že je to tak, vás presvedčí nevšedný medzinárodný festival Trnavská brána, ktorý sa uskutoční 16. – 18. augusta v Mestskom amfiteátri Trnava a v centre mesta. Tešiť sa môžete na pestrú ponuku hudby, tanca a tradičných krojov. Súčasťou bude aj trh ľudových remesiel, škola tanca, detské dvory a príjemnú atmosféru slávností dotvorí krojovaný sprievod, ktorý vás rozospieva a roztancuje. 

Letný Medokvas

Sobota 24. augusta bude patriť v Smoleniciach Letnému Medokvasu. Ochutnať môžete  viac druhov vychladenej medoviny, medové pivo či ovocné limonády. O zábavu sa po celý čas postará hudobná kapela Funny Fellows, ktorá rozprúdi svojimi swingovými skladbami náladu a vy si tak užijete pohodový deň v areáli VČELOVINA Smolenice.

Hodové slávnosti

Predposledný augustový víkend sa v Ružindole ponesie v duchu hodových slávností. Pochutíte si nielen na ich tradičných špecialitách, ale pripravené budú aj rôzne akcie či sprievodný program. Zároveň môžete spoznať bohatú a tajuplnú históriu tejto dediny. Určite navštívte kostol a ochutnajte ich „rošindolské“ víno.

Stredoveká prešovačka

Niet krajšieho ukončenia leta, ako na Stredovekej prešovačke. Neveríte? Príďte sa presvedčiť 30. augusta do Trnavy a otvorte vinársku a medovinársku sezónu. Jedinečná akcia svojho druhu vám priblíži dávnu, ale slávnu históriu vinárstva a vinohradníctva v regióne Trnava. Na podujatí je každoročne pripravený program a súťaže aj pre najmenších. Podujatie je zdarma. 

s2

Podobné články