Ako vybrať správny fusak

Thumbnail
Kategórie:

Zimný fusak patrí do základnej výbavičky bábätka. Fusaky sú vyrábané v rôznych štýloch, aby sa zapáčili všetkým mamičkám.

V ponuke výrobcov nájdete fusaky športové, veselé, elegantné či vysoko moderné s kožušinkou alebo rôznymi vzormi. Už dávno neplatí, že fusak je súčasťou iba zimnej výbavy kočíka, ale patrí k celoročnej starostlivosti o dieťa. A pretože vás bude fusak sprevádzať po väčšinu roka, je nutné, aby dokázal dokonale splniť potreby vás a predovšetkým vášho dieťaťa. Keďže kvalitné zimné fusaky nepatria k lacným položkám, pozrieme sa na to, ako vybrať pre vaše bábätko ten správny. Navyše, milé a útulné fusaky môžu byť vhodnými darčekmi pre deti.

Fusak je základ

Či už máte doma práve narodené bábätko alebo ročného nezbedníka, bez poriadneho zimného fusaku sa nezaobídete. Väčšina výrobcov kočíkov preto k svojim modelom rovno vyrába aj originálne fusaky pre deti. Tie s kočíkom ladia nielen dizajnovo, ale predovšetkým mu odpovedajú rozmerovo. Fusak tak do kočíka „pasuje ako uliaty“. Ak milujete zimu a viete, že budete často jazdiť do hôr, investícia do kvalitného fusaku sa určite oplatí.

Druhy fusakov

Detský fusak do kočíka pomôže udržať vaše bábätko v suchu a teple. K dispozícii sú nielen jesenné a zimné ale aj jarné i letné fusaky. Každý fusak sa teda hodí do inak chladného dňa. Letné fusaky nezahrejú toľko, ako tie zimné, podobne ako u letného či zimného oblečenia. Ak sa teda pýtate, kedy dať zimný fusak do športového alebo kombinovaného kočíka, tak jednoducho záleží na tom, aké je vonku počasie či teplota. Existujú aj univerzálne či multifunkčné fusaky, ktoré možno prispôsobovať podľa aktuálneho počasia. V teplejších dňoch odopnete niektoré komponenty a v chladnejších dňoch naopak pripnete (napr. pomocou suchého zipsu). Navyše, často majú otvory na bodové pásy, takže ich môžete použiť ako do kočíka, tak aj do autosedačky.

Materiál fusaku

V prvom rade je nutné si ujasniť, z akého materiálu bude fusak vyrobený. To sa odráža od toho, akú dobu vaše bábätko v kočíku denne strávi. Inak bude ušitý detský fusak na dlhé výlety do prírody, inak zase na občasné prechádzky a časté zastávky v kaviarňach či obchodoch. V prvom prípade sa nebojte zainvestovať do fusaku z ovčej vlny. Jeho obstarávacia cena je síce vyššia, ale na druhej strane je to prírodný materiál, ktorý vaše bábätko zahreje, bez toho aby sa zbytočne spotilo. Jedná sa o vysoko priedušný materiál s vysokou životnosťou, vďaka čomu ho využijete napríklad aj po narodení druhého bábätka. Na druhú stranu v prípade, že bude vaša malá láska vo fusaku tráviť len krátke chvíľky, nie je taká vysoká investícia nutná a vystačíte si s fusakom z fleecu či plyšu. Tieto materiály odvedú podobnú službu a nezaťažia toľko vašu peňaženku.

fusaky-1

Dizajn fusakov

Aj pri fusakoch môžeme hovoriť o akejsi móde aj v tomto odvetví, pretože či chcete jednofarebný, vzorovaný, s kožušinou či bez, lesklý, matný nájdete v obchode všetko! Kvalita je dnes natoľko žiaduca, že len máloktorý fusak nesplní svoj účel. Dieťa v ňom strávi dlhý čas, často v nich deti spia, a preto sa aj výrobcovia snažia o ich čo najlepšie prevedenie. Čo sa týka dizajnu, záleží už len na vašom vkuse. Najčastejšie sa mamičky snažia dolaďovať fusak ku kočíku, a tak je to v podstate najideálnejšie, pretože fusaky sa postupne stávajú plnohodnotným módnym doplnkom.

Podobné články