Ako vybrať správny bicykel pre dieťa?

Thumbnail
Kategórie:

Správna veľkosť je pri výbere bicykla alfou a omegou. Mnoho rodičov totiž volí väčší bicykel, ktorý dieťaťu dlhšie vydrží, alebo, naopak, príliš malý, aby dieťa dočiahlo na zem. Ako teda vybrať bicykel, s ktorým sa vaše dieťatko zžije?

Výška bicykla je určená veľkosťou kolies. Príliš veľký bicykel spôsobuje dieťaťu problém s manévrovaním, rovnováhou a vedie k pádom a následnej demotivácii. Príliš malý bicykel má zase za následok hrbenie, nedostatok miesta na šliapanie a ohýbanie kolien v neprirodzenej polohe.

Veľkosť rámu, teda vzdialenosť medzi stredovou osou a koncom sedlovej rúrky, by mala byť zvolená tak, aby dieťa stojace obkročmo nad bicyklom malo hornú rámovú tyč asi 5 cm pod rozkrokom. Nohy na pedáloch v dolnej polohe by malo mať dieťa vystreté.

Hmotnosť bicykla v skutočnosti nehrá pri jeho výbere najzásadnejšiu úlohu, aj keď si to väčšina rodičov myslí. Príliš ľahké rámy majú totiž tendenciu praskať a v dôsledku použitia tenších materiálov sú menej odolné a nestabilné. Aj malá nerovnosť tak môže začínajúceho cyklistu nepríjemne prekvapiť a odradiť. V Devonic Former sme preto investovali veľa času do nastavovania správnej geometrie bicykla. Výsledkom je správna ergonómia a fakt, že dieťa dokáže udržať stabilitu aj v náročnejšom teréne a na výletoch stíha aktivity so zvyškom rodiny. Rám je vyrobený z chróm-molybdénovej zliatiny, ktorá vydrží akýkoľvek náraz či pád. Aj pri použití takéhoto kvalitného materiálu je hmotnosť bicykla iba 2 550 gramov.


Ak plánujete svojmu potomkovi zaobstarať bicykel ako prekvapenie na narodeniny alebo pod stromček, výbornou voľbou je slovenský rastúci bicykel Devonic Former. Ide o bicykel, ktorý viete nastaviť presne podľa požiadaviek vášho dieťaťa.

Výhody rastúceho bicykla

  • Vhodný do mestského prostredia aj náročného terénu
  • ľahký, stabilný a dobre manévrovateľný
  • pre deti od 2 do 6 rokov – od 90 cm do 130 cm
  • 3 v 1 koncept, ktorý spája menšie 12” odrážadlo, väčšie 16” odrážadlo a 16” bicykel
  • 9 možných verzií podľa individuálnych potrieb dieťaťa
  • 2 súpravy kolies – 12” a 16”
  • personalizovateľný vrátane farebného prevedenia a doplnkov pre chlapcov aj dievčatá
  • 5 rokov záruka
  • možnosť spätného odkúpenia podľa stavu bicykla

Zdroj: www.former.bike

Fotogaléria

Podobné články