Ako vybrať kočík pre bábätko?

Thumbnail
Kategórie:

Čakáte bábätko a premýšľate nad výberom vhodného kočíka?

Kočík bude bábätko sprevádzať počas prvých rokov života, aj preto by ste jeho výberu mali venovať zvýšenú pozornosť. Na čo sa pri výbere zamerať?

Dvojkombinácia alebo trojkombinácia?

Kočík dvojkombinácia pozostáva z hlbokej časti a zo športového kočíka, zatiaľ čo trojkombinácia má navyše aj autosedačku. Mnoho výrobcov vám odporučí staviť na kvalitnú dvojkombináciu a doplniť ju overenou autosedačkou, ktorá podstúpila bezpečnostné testy. Trojkombinácia totiž nemusí vždy obsahovať tak bezpečnú autosedačku, a preto mnohým budúcim rodičom nevyhovuje.

Kočíky dvojkombinácie: Na aké parametre sa pri výbere sústrediť?

Zvážte terén, po ktorom sa budete pohybovať. Ste skôr mestský typ, alebo obľubujete turistiku a dlhé výlety v prírode? Kočíky dvojkombinácie do mesta môžu mať pogumované fixné kolesá. Ak sa rozhodnete pre terénny kočík, siahnite po takom, ktorý má väčšie nafukovacie kolesá s odpružením. Pri terénnom kočíku stavte na kočík s ručnou brzdou, vďaka ktorej budete mať pod kontrolou aj cesty z kopca.

Rovnako sa zamerajte na veľkosť korby kočíka. Tá by mala byť dostatočne priestranná, aby sa do nej vošiel fusak aj s dieťaťom. Deti začínajú sedieť niekedy medzi 6. a 9. mesiacom a do tej doby budete využívať hlbokú korbu.

Dôležitá je aj výška kočíka, ktorú by ste mali zvoliť podľa vašej postavy. Nízke ženy ocenia nižšie posadený kočík, cez ktorý lepšie uvidia na cestu. Zamerajte sa tiež na váhu kočíka. Pohodlne sa manipuluje s ľahšími kočíkmi od 10 do 15 kg, ktoré zvládnete niesť do schodov a nebudú pre vás veľkou záťažou ani pri cestovaní.

Kočíky dvojkombinácie musia byť bezpečné a spĺňať všetky normy. Bezpečnosť zvyšuje správne brzdenie, ideálna je funkcia zabrzdenia a odbrzdenia všetkých koliesok naraz, a päťbodové bezpečnostné pásy.

Funkcie, ktoré vám spríjemnia chvíle vonku

Samozrejmosťou je aj nastaviteľná rukoväť, ktorú si viete prispôsobiť podľa výšky, polohovateľná chrbtová opierka, odpruženie kolies, možnosť otáčania kočíka čelom aj chrbtom dieťaťa k vám a polohovateľná opierka nôh. Nadštandardné funkcie sa postarajú nielen o váš komfort, ale tiež o pohodlie vášho bábätka a zaručene ich preto oceníte.

Podobné články