Ako si vytvoriť láskavé vzťahy s deťmi? Poradí odborníčka

Thumbnail
Kategórie:

Už dvadsaťpäť rokov pomáha rodičom a drží ich za ruku pri ich vzostupoch a pádoch. Počas tohto všetkého pokorne vníma tento jedinečný, komplexný vzťah, ktorý nikdy neprestane odhaľovať univerzálnosť ľudskej skúsenosti. Ako odborníčka a zároveň matka vyvinula veľmi špecifický prístup pomoci rodičom a deťom pri uzdravovaní sa: vedomé rodičovstvo.

Táto kniha je odpoveďou na otázku ako,“ tvrdí dr Shefali Tsabary, autorka knihy Vedomý rodič, šťastné dieťa. „Rodičia ma čoraz častejšie žiadali o to, aby som im poskytla mapu, podľa ktorej by mohli postupovať krok za krokom, a zmeniť tak svoj vzťah s deťmi. A tu to majú – mapu, na ktorú čakali.“

Dnešný svet je iný ako býval kedysi. Veľa sa toho zmenilo, výrazne do nášho života zasiahli technológie. A aj rodičia a deti musia čeliť novým výzvam a požiadavkám. Či už ide o vplyv sociálnych médií, krízu duševného zdravia, alebo generačné očakávania, ktoré sa nevedome kladú na tých najmenších. Tlak na rodičov a deti je enormný a dosiahol kritický bod.

Cítime to my, rodičia a cítia to i naše deti. Aj preto je dnes rodičovstvo často náročnou a neistou cestou, na ktorej sa trápime a máme pochybnosti. Hľadáme rôzne riešenia, zisťujeme, pátrame. Častejšie siahame po príručkách odborníkov, ktorí radia, ako vychovávať deti ešte lepšie. Aby z nich vyrástli šťastnejšie, úspešnejšie a empatickejšie bytosti.

Dr. Shefali Tsabary, terapeutka, ktorá spolupracovala s tisíckami rodičov – a sama je mamou –, ponúka pomocnú ruku v knihe Vedomý rodič, šťastné dieťa.
Metóda vedomého rodičovstva narúša toxické zdedené vzorce a nahrádza ich autentickými spojeniami. To nám umožňuje vidieť a reagovať na naše deti také, aké sú, a vytvárať si s nimi láskavé a rešpektujúce vzťahy.

vedomý rodič, šťastné dieťa

Autorka sa v knihe venuje takým otázkam ako:

  • Zamerajte sa na správny problém
  • Vzdajte sa kontroly
  • Zahoďte komplex spasiteľa
  • Odhaľte ego svojho dieťaťa
  • Čo treba urobiť namiesto trestu?
  • Odhoďte nálepky
  • Ukončite honbu za šťastím a úspechom
  • Prelomte svoje disfunkčné slučky

„Kniha je plánom, ktorý pomôže prerušiť generačné cykly a vytvoriť emocionálne zdravé prostredie pre svoju rodinu. V posledných rokoch sa ukázalo, ako veľmi nás naše detstvo ovplyvňuje ako dospelých a to, ako vychovávame naše deti. Súcitný, múdry a čestný prístup Dr. Shefali je teraz potrebný viac ako kedykoľvek predtým,“ myslí si Dr. Nicole LePera, psychologička a autorka knihy Odpracuj si svoje ja.

Dr. Shefali získala doktorát z klinickej psychológie na Kolumbijskej univerzite. Špecializuje sa na integráciu západnej psychológie a východnej filozofie a pre svojich klientov spája to najlepšie z oboch svetov. Je odborníčkou na rodinné poradenstvo a osobný rozvoj, vedie kurzy po celom svete. Napísala štyri knihy, z ktorých tri sú bestsellermi New York Times.

Zdroj: www.martinus.sk

Fotogaléria

Podobné články