Ako si pripraviť cestovnú lekárničku na dovolenku.

Thumbnail
Kategórie:

Najlepším obdobím v roku je pre mnohých z nás jednoznačne leto. V tomto období sa začína dovolenková sezóna a každý vyhľadáva oddych po svojom. Niekto si oddýchne na pláži pri vode, iní si zas potrebujú pretiahnuť nohy na horách a nájdu sa aj takí, ktorí radi obdivujú pamiatky v metropolách rôznych kútov sveta. Nech sú preferencie tej správnej dovolenky akékoľvek, zdravotným problémom sa chce vyhnúť každý z nás. Čo ak sa práve počas dovolenky objavia nepríjemné gastrointestinálne problémy?

Prečo nás zdravotné problémy postihnú akurát na dovolenke? Počas cestovania je váš tráviaci trakt vystavovaný rôznym rizikám. Žalúdok je zvyčajne naučený prijímať určitý druh jedál z domácej kuchyne, avšak na dovolenke ho môžete prekvapiť rôznymi neznámymi ingredienciami a jedlami, ktoré nie sú správne tepelne upravené alebo jedlom, ktoré bolo pripravované v nevyhovujúcich podmienkach. Ako sa vyhnete takýmto nepríjemným prekvapeniam pre váš žalúdok a črevá? Dovolenkové problémy tohto typu sa dajú rýchlo a efektívne vyriešiť s dobre zásobenou lekárničkou v batožine. Jedine takto si zabezpečíte pokojný začiatok a priebeh dovolenky.

Prvá pomoc po ruke – Myslite na svoje zdravie už doma

Každá dovolenka sa začína u niekoho menej a naopak u niekoho viac obľúbenou činnosťou – balením. Správne zbalená batožina je najpodstatnejším prvkom každej pohodovej dovolenky. Základom však je správne vybavená cestovná lekárnička. Nepríjemné chvíle môžu nastať už počas cestovania v aute, autobuse alebo lietadle. Zbaľte si lekárničku a myslite na svoje zdravie už doma.

Keď premýšľate, čo do svojej lekárničky pribaliť, zvážte hneď niekoľko bodov:

  • Do akej destinácie máte namierené
  • Ako vysoká je úroveň hygieny danej destinácie
  • S akým jedlom sa môžete stretnúť
  • Dostupnosť zdravotníckych zariadení

Obsah lekárničky by vám mal byť vopred známy najmä podľa vašej potreby. Predtým ako lekárničku pribalíte k svojej batožine je preto potrebné skontrolovať jej obsah a prípadné nedostatky doplniť. Vyhnete sa tak zbytočným starostiam, pretože v niektorých krajinách môžu stáť lieky niekoľkonásobne viac než u vás doma. Dôležitá je aj kontrola dátumu spotreby vašich liekov.

Čo patrí do lekárničky?

Správna lekárnička by mala byť postavená z dvoch častí.

  • Prvá časť by mala obsahovať lieky, ktoré pravidelne užívate a sú na predpis (v dostatočnom množstve odpovedajúcom dĺžku pobytu + malú rezervu)
  • Druhá časť by mala obsahovať : dezinfekciu, obväzy, leukoplasty, lieky na horúčku, proti bolesti a na alergiu, lieky proti nevoľnosti alebo prípravky proti tráviacim ťažkostiam.

POZOR ! Lieky, ktoré pravidelne užívate majte vždy pri sebe po ruke, aby ste ich v prípade potreby mohli jednoducho užiť.

Prvá pomoc s tráviacimi ťažkosťami

Ste na svojej vysnívanej dovolenke no postihli vás neočakávané problémy s trávením? Pri akomkoľvek výlete, dovolenke alebo dobrodružstve je dobré mať pribalený liek na tráviace ťažkosti. Vezmite si so sebou prírodný liek Iberogast. Bylinný liek Iberogast sa používa ve svete na ťažkosti s trávením už viac ako 60 rokov. Vďaka osvedčenej receptúre až z 9 osvedčených rastlín sa pomoc dostaví rýchlo a efektívne. Výťažky z týchto bylín majú blahodarné účinky na problémy s tráviacim systémom. Medzi najčastejšie patria bolesti žalúdka a brucha, pálenie záhy, pocit plnosti, žalúdočno-črevné kŕče a nevoľnosť. Šesť problémov a jedno riešenie sa nachádza v kvapkách Iberogast. Pred použitím lieku si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľov lieku a poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom. Iberogast je liek na vnútorné použitie. Liek je zložený  z kvapalných extraktov rôznych častí bylín.

Zdroj: www.iberogast.sk

Fotogaléria

Podobné články