Ako si pri deťoch vyformovať postavu a začať jarný detox!

Thumbnail
Kategórie:

Máme tu jar, prvé slnečné lúče a leto za rohom. Správny čas nastaviť si ozdravovaciu kúru, začať jesť lahšie jedlá prípadne urobiť niečo pre seba a svoje telo.

Čo by sme odporučili ženám, ktoré si chcú vyformovať postavu:

Pri formovaní postavy je dôležitý hlavne pravidelný pohyb – akýkoľvek. Či už by ste si vybrali pohyb na čerstvom vzduchu, alebo niektorú z pohybových hodín pod vedením trénerov napríklad v Riverpark Dance School. Práve tu je k dispozícii aj detský kútik či hodiny pre deti.

Dôležitým prvkom pri chudnutí je samotná strava. Žiadne sladené nápoje, polotovary či údeniny. Vynechať takzvané „maličkosti“, prípadne malé mlsnotky, ktoré zjeme medzi jedlami. Je to niekedy ťažké, ale ak sa to človek naučí je to oveľa ľahšie. A ak si náhodou nejakú doprajeme, musíme ju premeniť na spálené kalórie pohybom alebo tréningom.

Jarný detox organizmu ako súčasť nového životného štýlu. Ak máte jedálniček akýkoľvek, nezabúdajte na pitný režim a vlákninu. Dobré je si dať na ráno pohár vody s vytlačeným citrónom. Organizmus najľahšie očistí príroda a prírodné potraviny. Smoothie, zvlášť vo svojej zelenej podobe dodá organizmu viac vlákninu a je tak vhodné v štartovacej fáze, keď pripravujeme tráviaci trakt na vylučovanie toxínov.

Riverpark Dance School sú na výber napríklad aj hodiny Body Formingu ako aj Tabatu.

Hodina Body Formingu je zameraná tvarovanie a formovanie postavy. Prvá časť hodiny je zameraná na spaľovanie tukov a druhá časť hodiny na posilňovanie veľkých aj malých svalových skupín. Pri posilňovaní sa používa vlastná váha tela, činky, lopty, tyče alebo posilňovacie gumy. Tabata je veľmi efektívna aj keď náročnejšia metóda intervalového tréningu, pri ktorom sa zvyšuje fyzička aj sila zároveň – získate aeróbnu kondíciu aj nárast dynamiky. Jedná sa o predchodcu dnešného HIIT tréningu. Dôležité u Tabaty je makať na 100% a dodržiavať intervaly 20 sekúnd cvičenia a 10 sekúnd odpočinku. Treba zvoliť primeranú záťaž tak, aby ste odpadli vyčerpaním až pri ôsmej sérii.

Hodiny pre deti od 2 do 5 rokov taktiež v Riverpark Dance School.

Detské hodiny pre deti od 2-5 rokov sú zamerané na posilnenie kreativity a tvorivosti u detí. Spoznávajú rôzne herné prvky, tancujú na pesničky pre najmenších a zapájajú sa do jednoduchých hier. Tieto hodiny sú v doobednom čase, kedy si mamičky môžu na chvíľu oddýchnuť, dať si kávu a deti sa zatiaľ zabavia. Vždy sa teším, keď vidím radosť v detských očiach a to je to najdôležitejšie čo má táto hodina priniesť.

14333042_1438753892808525_2808325702233497800_n

Ďakujeme za rozhovor fitness trénerke a lektorke Natálii Wallachovej.

Podobné články