Detská encyklopédia, v ktorej si s radosťou zalistujú aj dospeláci 🙂
Vďaka postupným vysvetleniam a žartovnej grafike porozumiete vede, technike a technológiám rovnako ľahko, ako ste sa naučili abecedu. Vyšla fantastická encyklopédia, vďaka ktorej pochopíte ako funguje veda a technológie. Volá sa Ako sa vyznať vo vede, technike a technológiách, má vyše 300 strán a je plnofarebná. Vyšla vo vydavateľstve Ikar.
„Kniha sa venuje napríklad vesmíru. Zrozumiteľne vysvetlí, prečo máme zatmenia, príliv a odliv, zemetrasenia alebo prečo sa striedajú ročné obdobia. Mladým biológom priblíži zaujímavosti z genetiky, fotosyntézu. Dozviete sa rozdiely medzi digitálnymi a analógovými zariadeniami, medzi ultrazvukom a infrazvukom, alebo ako vznikajú ilúzie v púšťach,“ tvrdí prekladateľka Martina Cabadová.
Kniha Ako sa vyznať vo vede, technike a technológiách pomáha rozvíjať zručnosti z oblasti vedy, techniky, technológií a matematiky. Je síce určená mladým, ale pokojne si v nej budú s radosťou a zatajeným dychom listovať aj dospelí.
V kapitole Život sa dozviete všeličo o bunkách, tkanive, pľúcach a dýchaní, o krvi a srdci, ale tiež o vnemoch, reakciách a boji proti infekciám.
Druhá kapitola Hmota sa venuje energii, kovom, chemickým prvkom, plynom…ale to všetko z takého zaujímavého uhla pohľadu, že budete mať radosť z listovania J
Tretia kapitola Energia vás zavedie do elektrárne, povie ako sa správajú motory, ako sa vytvárajú farby, elektrický prúd, či magnetizmus.
Piata kapitola približuje Sily, čiže trenie, ťah, rýchlosť a akceleráciu, gravitáciu aj let.
Šiesta kapitola Zem a vesmír naučí vás i vaše deti všeličo o atmosfére, ročných obdobiach, počasí, kolobehu vody, ale aj o planétach platňovej tektonike, či ako vznikajú skameneliny.
Encyklopédia Ako sa vyznať vo vede, technike a technológiách je úžasným výletom do sveta vedy cez jednoduché a zrozumiteľné texty, ilustrácie, grafy a nákresy, ktoré vám pomôžu všetko si dať do súvislostí.
V závere nájdete aj slovník pojmov, ktorý vás priučí ešte čosi naviac. „A kniha je cenná najmä vďaka praktickým pokusom. Cez ne si deti poznatky môžu vyskúšať v praxi a ešte sa môže naučiť niečo navyše. Môžu si vytvoriť včelí hotel alebo zostrojiť robotickú ruku,“ dodáva prekladateľka Martina Cabadová.
Milan Buno, knižný publicista