Ako sa pestuje BIO mrkvička do príkrmov HiPP

Thumbnail
Kategórie:

Prijmite pozvanie na BIO farmu pána HiPPa, kde rastie ovocie a zelenina do detských príkrmov HiPP. Viete, že nepoužívame žiadne pesticídy a burinu plejeme ručne?

Prijmite pozvanie na farmu pána Hippa, riaditeľa rovnomennej rodinnej firmy, ktorá si zakladá na tom, aby vaše deti papali len to najlepšie. A čo môže byť lepšie, ako BIO zelenina a ovocie bez hnojív a chemických postrekov? Preniknite do tajov skutočného BIO poľnohospodárstva a zistite, že na každej lyžičke malých jedákov naozaj záleží.

HiPP je viac ako BIO!

Pre Clausa Hippa je kvalita dojčenského mlieka, kozmetiky a príkrmov HiPP na 1. mieste. Preto už 60 rokov pestuje ovocie a zeleninu podľa prísnych zásad ekologického poľnohospodárstva – ešte prísnejších, ako vyžaduje EÚ. Ušetrí tak ročne až 4 000 ton hnojív a 5 ton pesticídov oproti iným výrobcom detskej výživy, ktorí môžu spracovávať suroviny so zbytkami hnojív a pesticídov.

Ako je možné, že sa zaobíde bez chémie? Na farmách HiPP sa o škodcov totiž postarajú lienky a vtáci a na políčkach HiPP bežne stretnete bociany, ktorí úrodu ochránia pred napadnutím hrabošmi, alebo hmyzom. Buriny sa namiesto chemických postrekov zbavujú ručne, alebo za pomoci ďateliny, ktorá nežiadúcu burinu udusí. Ak ju ešte nakoniec zaorieme, políčko pekne pohnojí.

Základom pre BIO poľnohospodárstvo je ale vždy zdravá pôda, ktorá niekoľko desaťročí nepoznala konvenčný spôsob poľnohospodárstva a leží ďaleko od priemyselných centier a geneticky modifikovaných plodín.

Príkrmy majú nižší obsah alergénov

Zeleninu a ovocie, z ktorých sa príkrmy vyrábajú, trhajú v HiPP až keď je najzrelšie. Ak je zlá sezóna, tak sa niektoré príchute proste nevyrobia – taká je príroda, niekedy dá a inokedy nie. Príkrmy „prvá lyžička“ s obľúbenou mrkvou, brokolicou alebo tekvicou, majú naviac znížený obsah alergénov a pomáhajú predísť vzniku alergií u detí, ktoré sa zoznamujú s novými chuťami.

Viete, že:

  • Obsah každého sklíčka prejde 260 kontrolami od vypestovania surovín až po balenie hotových príkrmov?
  • Za kvalitu výživy a kozmetiky HIPP ručí pán Claus Hipp osobne? Potvrdzuje to svojím podpisom a patentovanou BIO známkou – pečaťou kvality HiPP – na každom sklíčku či krabičke.
  • HiPP usporadúva exkurzie na svoje BIO farmy, aby sa mamičky na vlastné oči presvedčili, ako sa v HiPPe pestujú suroviny pre detské príkrmy?

Registrace Baby Club HiPP

Pozrite sa na reporty z BIO farmy od našich blogeriek a zistite viac o tom, prečo je HiPP viac ako BIO, v novom HiPP Baby Clube. Za registráciu získate zaujímavé výhody a zľavy, vrátane šance testovať nové výrobky.

Podobné články