Ako pripraviť pre svoje deti to najlepšie leto?

Thumbnail
Kategórie:

Premýšľate kam s deťmi počas letných prázdnin? Jednou z možností môže byť práve jazykový tábor. Volis Academy okrem klasických kurzov pre jazykovú výučbu organizuje už 13. rok denné jazykové tábory v centre Bratislavy. Spolu so školenými lektormi si pripravili pre deti štandardnú metódu a učenie hrou v anglickom, nemeckom a španielskom jazyku. Čo je súčasťou programu a ako tábor prebieha?

 

V dnešnej dobe je pre deti veľmi dôležité pripraviť „jazykový základ“ už v útlom veku. Detský anglický tábor v budúcnosti iba prispeje k sebavedomiu, napríklad pri výmenných pobytoch, alebo sa deťom zvýšia šance pre lepšie uplatnenie sa na trhu práce. Samozrejme je tu otázka, či dať priestor deťom aspoň cez to leto „vydýchnuť si od školy“ alebo ich opäť vystaviť učeniu. Jazykový tábor pre deti vo Volis Academy vďaka dlhoročným skúsenostiam prináša inovatívne metódy, kde deti pomocou hier získajú pozitívny vzťah k cudziemu jazyku, nové priateľstvá medzi rovesníkmi a leto plné dobrodružstiev. Nemusíte sa obávať, že by deti boli „nútené“ sa učiť veci naspamäť ako v školských laviciach. Samostatná výučba počas celého týždňa je prispôsobená tak, aby sa deti čo najviac naučili ale aj zahrali a mali nezabudnuteľné zážitky, ktoré len tak v bežnom tábore nezažijú.

Práve preto vo Volis Academy for kids si na každý týždeň pripravili program, ktorý sa vždy upravuje na základe účasti detí. To znamená, že ak by ste chceli dieťa prihlásiť na viac turnusov, vždy sa pri tvorbe programu dáva vysoký dôraz na to, aby sa neopakoval a účastníci zažili opäť niečo jedinečné. Deti sa môžu tešiť počas týždňa na program ako Team Up, Laser aréna, kontaktná ZOO, kde si pohladkajú dravce i cicavce, Bibiana, exkurzia rádia, televízie, Googlu, hľadanie pokladu či návšteva včelárskeho centra, kde deti uvidia celkový proces výroby medu a odnášajú si vlastnoručne zhotovený výrobok z včelieho vosku.

Zároveň pri nepriaznivom počasí majú deti poobedný program prispôsobený tak, aby sa nikdy nenudili a nonstop sa niečo nové naučili. Ako pozeranie rozprávok s originálnym dabingom a následne vyhotovenie filmového quizu v tímoch. Taktiež počúvanie rôznych piesní spolu s prácou s textom, aby deti rozumeli pesničkám a žánrom, ktoré v bežnom živote preferujú. Tento typ edukatívneho programu je určený aj na to, aby si oddýchli a lepšie sa navzájom spoznali. Súčasťou sú taktiež športové aktivity, ktoré sa odohrávajú za pekného počasia v prezidentskej záhrade, kde deti majú dostatok pohybu a pobytu na čerstvom vzduchu.

Ako prebieha rozdelenie detí na základe ich jazykovej úrovne a bežný harmonogram?

Nemusíte mať obavy, že by deti boli rozdelené na základe ťažkých testov. V prvý deň tábora, ktorým je vždy pondelok, si školení lektori pomocou hier deti rozdelia podľa jazykovej úrovne. Samozrejme na vyžiadanie sa deti zaradia aj podľa dvojice s ktorou do tábora prídu. Nezáleží na tom, s kým sú deti v skupine, alebo s akou vekovou kategóriou. Výučba je vždy prispôsobená jazykovej úrovni, aby deti čo najefektívnejšie napredovali v danom jazyku a boli pripravené na ďalší školský rok. Súčasťou „výbavy“ pre letné denné tábory v Bratislave je nonstop starostlivosť od lektorov, a celkového Volis Academy tímu, ktorý je prítomný na všetkých turnusoch, ktoré prebiehajú každý týždeň počas školských letných prázdnin.

Zároveň sú k dispozícii materiály, celodenná strava ako desiata, obed, olovrant, pitný režim a nonstop emergency linka, kde si môže rodič kedykoľvek zavolať a informovať sa podľa potreby. Poobede sú všetky deti spoločne na programe a nastáva priestor na získanie nových celoživotných priateľstiev a zážitkov.

Aká je odporúčaná veková kategória?

Od 7 do 14 rokov, kde podmienkou účasti v tábore je aby vedeli čítať a písať. Bez týchto znalostí by nemusel nastať pokrok aj u iných detí, keďže by sa skupina musela prispôsobovať. Ak bavia vaše deti jazyky, alebo práve naopak, nemajú k nim pozitívny vzťah prihláste ich na jazykový tábor vo Volis Academy, kde sa postarajú o to, aby zabudli na školské lavice a učebnice. Toto leto na nich čaká dobrodružná cesta do sveta angličtiny, nemčiny a španielčiny!“ Zároveň si deti vytvoria záujem a lásku k učeniu sa inej reči a zažijú „the best summer ever“, „der beste Sommer aller Zeiten“ či „El mejor verano de mi vida“.

Zdroj: www.jazykove-prazdniny.sk

Fotogaléria

Podobné články