Ako odmeniť svoje deti za vysvedčenie

Thumbnail
Kategórie:

Prinášame Vám 10 tipov, ako odmeniť svoje deti za koncoročné vysvedčenie!

Blíži sa nám obdobie, na ktoré sa teší každé dieťa. PRÁZDNINY! Prichádza čas zábavy, oddychu a vytvárania nových spomienok. Avšak je tu ešte jeden míľnik, ktorý musíme spoločne s deťmi zvládnuť. Ako správne tušíte, ide o vysvedčenie. S príchodom vysvedčenia rozmýšľame ako potrestať, či naopak odmeniť deti za svoj prospech v škole.

Prospech dieťaťa závisia od mnohých faktorov. Sú nimi napríklad: sťažovanie učiva postupom v ročníkoch, zmena v súkromí, či strata motivácie k štúdiu. Zväčša však býva problém v nedostatočnej pozornosti, ktorú dieťaťu venujeme.

lego-3388163_1280

ODMEŇOVANIE DIEŤAŤA

Je veľmi individuálne, od akej hranice by sme mali naše deti za svoj prospech odmeniť.

Každý rodič pozná svoje dieťa najlepšie a mal by vycítiť tú správnu hranicu. Každé dieťa je inak citlivé a vníma pochvalu alebo naopak trest inak. Treba byť opatrný pri výbere odmeny a mierky v akej ho chceme motivovať do budúcich ročníkov.

ice-cream-410330_1280

My Vám prinášame 10 tipov, ktoré potešia všetky deti: 

  • LEGO – Friends, City, Ninjago, atď.. Určite viete, že LEGO môže mať hodnotu od 3 Eur za minifigúrku až do 1000 Eur za najväčšie stavebnice na svete. Rozhodne odporúčame zvoliť takú sumu za darček, akú si dieťa zaslúži za vysvedčenie.
  • Hračka – stačí navštíviť Dráčik, a určite od tiaľ neodídete s prázdnimi rukami. 😉
  • Denný tábor – každé dieťa sa síce teší, že môže byť cez prázdniny doma, ale po prvom týždni už to taká sranda nie je. Denný tábor určite poteší každé dieťa, treba však vybrať správnu tému tábora – najširší výber táborov v Bratislave nájdete TU.
  • Kurzy, krúžky – deti sa tu zábavnou formou naučia mnoho vecí. My odporúčame TIETO krúžky.
  • Školské potreby – peračník, taška, fixky, perá.. Určite je to dobrá motivácia na ďalší školský rok.
  • Rodinná dovolenka – v Tatrách, či pri mori, najdôležitejší je spoločne strávený čas s rodinou.
  • Bicykel, korčule či kolobežka – alebo iná športová pomôcka, ktorá dobrovoľne rozhýbe Vaše ratolesti počas leta.
  • Zmrzlina – zobrať deti na zmrzlinu či do cukrárne síce nie je žiadny materiálny darček, ale symbolická zmrzlina možno Vaše deti poteší viac než čokoľvek iné. Netreba svoje deti vždy rozmaznávať drahými darčekmi, obzvlášť v nižšom veku.
  • Kniha, predplatné časopisu, či komiks – menší školáci budú trénovať čítanie, a tí starší aspoň nebudú stále čítať na internete.
  • POCHVALA – najdôležitejšie zo všetkého bez ohľadu na známky, je pochváliť svoje deti! Niet lepšej motivácie, ako pochvala od svojich rodičov.

family-2680314_1280

Podobné články