AKO a KDE nakupovať oblečenie na túru?

Thumbnail
Kategórie:

Prečítajte si, prečo je lepšie uprednostniť kvalitu pred kvantitou, a oblečenie s doživotnou zárukou.

Či plánujete dovolenku v Tatrách, alebo len ľahkú turistiku po Malých Karpatoch, základ je výber správneho oblečenia. Ako správne, a kde konkrétne nakúpite oblečenie pre celú rodinu? 

V obchode WILDEROBEN nájdete iba značky, ktoré pristupujú zodpovedne k tomu, aký majú dopad na svojich zákazníkov, zamestnancov, komunity aj životné prostredie. Ich produkty tieto požiadavky spĺňajú a Vy môžete tráviť menej času online a viac času objavovaním bez obrazovky. Outdoorové produkty nám pomáhajú naplno si užívať prírodu, a preto by k nej mali byť šetrné.

Všetko, čo kupujeme, má dopad na životné prostredie. Preto tu nájdete len tie firmy a produkty, ktoré dodržiavajú zásady ekologickosti a udržateľnosti. Tieto produkty sú tiež odolné a majú celoživotnú záruku – a tak stačí, keď si ich kúpiš iba raz. 

Nájdete tu nielen tričká, košele, svetre, bundy, vesty, kraťase, nohavice, šiltovky a čiapky, či turistickú obuv, ale aj tašky, ruksaky, doplnky na turistiku, tematické knihy, či iné produkty vhodné na akýkoľvek pohyb v prírode.

6 dôvodov, prečo si kúpiť (nielen detské) oblečenie značky Patagonia:

 • 1. DOŽIVOTNÁ ZÁRUKA – ak sa Vám niektorý kus oblečenia roztrhne alebo poškodí, vďaka programu Worn Wear Vám ho bez poplatku zašijú či opravia. Ak nie ste spokojný s produktom pri doručení alebo ak nesplnil Vaše očakávania pri jeho používaní, môžete ho poslať späť na opravu, výmenu alebo vrátenie peňazí.
 • 2. FAIR-TRADE – produkty s certifikátom Fair Trade šili zamestnanci, ktorým boli zabezpečené dobré pracovné podmienky, etické zaobchádzanie, ochrana proti diskriminácii a vyššie platové podmienky. V mnohých krajinách sveta, ktoré sú producentami oblečenia, takéto zaobchádzanie stále nie je garantované.
 • 3. 35% Z CENY SPÄŤ – ak Vaše ratolesti z konkrétneho produktu vyrástli, môžete ho do dvoch rokov vrátiť naspäť na predajni, kde Vám vrátia 35% z pôvodnej ceny produktu. Tento produkt bude následne za tú istú cenu (35%) predávaný ďalej.
 • 4. 1 PRODUKT, 4 MENÁna každom štítku oblečenia sa môžu nachádzať až 4 mená detí, ktoré ho nosili. Každý kus teda naozaj čo-to vydrží. 🙂
 • 5. FUNKČNOSŤ PRODUKTOV – oblečenie je vytvorené podľa najnovších technológií a z funkčných materiálov, ktoré sú vysoko výkonné, odolné a ekologické. Turistika či prechádzky tak budú pohodlnejšie a komfortnejšie. 🙂
 • 6. KVALITNÝ / RECYKLOVANÝ MATERIÁL – použitý polyester je vyrobený z recyklovaných PET fliaš a priemyselných odrezkov. Kúpou tohto výrobku aktívne bojujete proti znečisťovaniu oceánov a riek, v ktorých každoročne skončí 8 miliónov ton plastového odpadu. Organická bavlna sa pestuje bez použitia geneticky modifikovaných semien, toxických pesticídov a syntetickych hnojív, ktoré sú nielen zdraviu škodlivé ale znečisťujú aj pôdu a vodné toky. Nylon vyrobený z priemyselného odpadu a starých rybárskych sietí, ktoré tvoria takmer polovicu plastového odpadu v oceánoch. Pri jeho výrobe sa spotrebuje menej vody, energie a fosílnych palív ako pri výrobe nového nylonu.

 

1% PRE NAŠE LESY 

Wilderoben venuje 1 %  z každého predaného produktu lesoochranárskemu zoskupeniu Vlk. Touto spoluprácou chceme aktívne prispievať k ochrane prirodzených lesov na Čergove a  pomáhať ďalej rozširovať chránené prírodné rezervácie na Slovensku. Aby sa v týchto lesoch nerúbalo, nepoľovalo, nepostrekovalo chemikáliami, neodstraňovalo mŕtve drevo, nevysádzalo či nejazdilo na autách. Naopak chceme, aby do lesov chodili ľudia a spoznávali ich aj mimo vyznačených chodníkov.

Viac info o tom, kto je VLK, nájdete TU.

VIAC O FILOZOFII OBCHODU WILDEROBEN:

 • S najlepším produktom na trhu – Značky, ktoré vyvíjajú najnovšie technológie pre použitie v extrémnych podmienkach, na ktoré sa môžeš spoľahnúť roky podľa hesla „kupuj menej, používaj viac“.
 • Transparentné a zároveň rešpektujúce ľudské práva – Značky, ktoré zabezpečujú pre výrobu svojich produktov bezpečné, spravodlivé a humánne pracovné podmienky.
 • Aktívne znižujúce svoju ekologickú stopu – Značky, ktoré neúnavne bojujú proti znečisťovaniu životného prostredia počas celého výrobného reťazca od používania recyklovaných a organických materiálov až po ekologickú prepravu.
 • Environmentálne a spoločensky zodpovedné – Značky, ktoré si uvedomujú zodpovednosť za dopad svojho podnikania na zákazníkov, zamestnancov, miestne komunity a životné prostredie.
 • Ponúkajúce ten najlepší servis – Uprednostňujeme značky, ktoré vyrábajú vysokokvalitné produkty a ponúkajú na ne celoživotnú záruku alebo servis.
 • Vytvárajúce spolupráce s komunitami – Značky, ktoré majú jasnú víziu a budujú medzinárodnú komunitu zodpovedných spotrebiteľov.
 • Pozitívne vzory – Značky, ktoré vedia, že každý môžeme svojimi činmi prispieť k ochrane nášho životného prostredia.

 

— E-SHOP OBCHODU WILDEROBEN NÁJDETE TU —

Kamenná predajňa sa nachádza v Bratislave na Páričkovej 24.

Otvorené Pon-Pia 14:00-19:00, Sob-Ned 09:00-13:00.

 

Podobné články