Aké prázdniny nás čakajú v roku 2023?

Thumbnail
Kategórie:

Prázdniny nám umožňujú tráviť voľný čas s našimi deťmi. V roku 2023 už nebudú jednodňové polročné prázdniny, tie boli tento rok zrušené. No hneď vo februári nás čakajú jarné prázdniny, ktoré budú rozdelené podľa krajov.

Jarné prázdniny

  • Bratislavský kraj, Nitriansky kraj, Trnavský kraj budú mať jarné prázdniny od 20.februára do 24.februára 2023
  • Banskobystrický kraj, Žilinský kraj, Trenčiansky kraj v termíne od 27. februára do 3.marca 2023
  • Košický kraj, Prešovský kraj zakončia obdobie jarných prázdnin v termíne od 6. marca do 10.marca 2023

Veľká noc

S deťmi si pripravte veľkonočné vajíčka a korbáče už na apríl. Veľkonočné prázdniny nás čakajú v termíne od 6. apríla do 11. apríla 2023.

S koncom školského roka prichádza leto

Kto si môže vziať počas letných prázdnin voľno len tak vo všedný deň, mimo dovolenky s rodinou?! Ako odmena pre školákov za vysvedčenie prichádza vytúžene voľno na oddych a voľnočasové aktivity. Letné prázdniny začínajú v termíne od 1. júla do 31. augusta 2023. Tieto dva mesiace prázdnin môžete s deťmi využiť na rôzne výlety, návštevy hradov a zámkov, podujatí. Pre deti bude počas leta pripravená aj ponuka na zmysluplne strávený čas v denných a pobytových táboroch.

Jesenné prázdniny

Školský rok začne až 4. septembra 2023, kde si po letných prázdninách vďaka sviatku 1.septembra oddýchneme počas predlženého víkendu. No na jesenné prázdniny si deti budú musieť počkať až do konca októbra, a to od 30. októbra do 31. októbra. Deti nastúpia opäť do škôl a škôlok opäť až v štvrtok 2. novembra.2023.

Vianoce

Posledný deň v tomto roku pôjdu deti do škôl a škôlok 22.decembra. Vianočné prázdniny budú trvať do 5. januára a deti nastúpia do škôl až po novom roku, a to 9. januára 2024.

 

Zdroj: www.minedu.sk

Podobné články