9 tipov na rodinné aktivity, keď je vonku zima a sychravo

Thumbnail
Kategórie:

Prinášame Vám ZOZNAM našich TIPOV, čo by ste mohli robiť s deťmi počas studenej zimy. 🙂

Počasie k nám nechce pustiť ani najmenší náznak jari, no my sa predsa zimou nenecháme odradiť a budeme si užívať každý deň naplno. Začiatok roka býva zakaždým nepredvídateľný, a preto je ťažké vymyslieť program kreatívnejší ako napríklad sledovanie televízie.

Tu je ZOZNAM našich tipov na spríjemnenie zimy s deťmi:

 

1. Upratanie a vytriedenie zimných vecí a hračiek / darovanie na charitu

Ani v novom roku by sme nemali zabúdať na solidárnosť a pomoc druhým ľuďom, a touto cestou zlepšiť život okolo nás. Skoro každý má doma kopy zimného oblečenia aj hračiek, z ktorých naše deti vyrástli. Nikdy neviete komu v núdzi týmto skutkom pomôžete a taktiež ukážete svojim deťom, aké podstatné je zaujímať sa aj o ostatných.

2. Výlet za kultúrou

Upršaný deň je najlepší čas na návštevu múzea či galérie. História môže byť u detí obľúbenou témou, ak im o nej viete zaujímavo porozprávať. V galérií máte väčšinou na výber z viacerých výstav, a okrem toho ponúkajú aj pravidelné programy pre deti, či celé rodiny.

3. Nechať deti naplánovať deň

Je logické, že rodičia plánujú program pre svoje malé deti, ako počas školských dní, tak aj počas víkendov. Čo sa ale stane, keď si tieto úlohy vymeníte? Možno budete príjemne prekvapení.

4. Postaviť bunker v obývačke

Koľko z nás si chcelo spraviť bunker priamo v strede detskej izby? Vždy sme dostali veľmi rýchlu a nepriaznivú odpoveď, no teraz ste rodičmi vy a máte to vo svojich rukách. Vráťte sa do detstva a pomôžte svojim deťom postaviť najväčší bunker v ich živote!

5. Zahrať si spoločenskú hru

Spoločenské hry majú svoje miesto aj v dobe elektroniky, azda nič nedokáže nahradiť ten príjemný pocit, keď sa stretnú blízkí priatelia alebo rodina a môžu si spoločne užiť trocha súťaženia.

6. Ísť do kina, knižnice či kníhkupectva

Výlet za literatúrou a fantáziou nikdy nie je zlým nápadom. Na tomto mieste si každý nájde svoj program, ktorý mu vyhovuje a to aj vrátane detí. Pokiaľ Vás už unavuje, že stále iba pozerajú do obrazovky počítača, alebo telefónu je táto aktivita správnym návodom, ako to zmeniť.

portrayal-g53b7dea6c_640

7. Spraviť kŕmidlo pre vtáčiky

Búdka pre vtáčiky jednoznačne patrí medzi pekné skutky a je pre deti výnimočnou. Zostrojenie tejto búdky zažijeme možno pár krát za život, a preto sa uchová v pamäti. Precvičíte si spoločne so svojimi deťmi staviteľské zručnosti a taktiež si vyrobíte jedinečnú dekoráciu do záhrady, prípadne na svoj balkón.

8. Upiecť si spolu obľúbený koláč

9. Nezabudnite ani na zimné radovánky, ak je vonku sneh

snowman-gbd3d5ac1e_640

Ak je vonku sneh a deti majú o šport záujem, je o zábavu postarané. Určite vyskúšajte sánkovanie, bobovanie, jazda na igelite alebo lopate. A kto je na sánkovačky či lyžovačky ešte maličký, môže si postaviť snehuliaka. 🙂

Podobné články