9 tipov na DEŇ OTCOV

Thumbnail
Kategórie:

Ako potešiť svojho muža na Deň otcov – 17. júna?

AKO VZNIKOL TENTO SVIATOK?

Tradícia Dňa otcov vznikla v meste Spokane v štáte Washington, už v roku 1910. Američanka Sonora Smart Doddová si chcela uctiť všetkých otcov ako bol ten jej. Veterán občianskej vojny William Jackson Smart po smrti manželky sám musel vychovávať šesť detí. Sonora vnímala svojho otca ako hrdinu a hneď ako sa dozvedela, že matky majú svoj sviatok navrhla, aby podobný mali aj všetci otcovia. Prvá neoficiálna oslava sa konala v deň narodenín Sonorinho otca 19. júna 1910. Popularita sviatku rástla a tretia júnová nedeľa sa postupne stala sviatkom všetkých otcov. V roku 1966 prezident Lyndon Johnson podpísal prezidentské vyhlásenie, v ktorom stanovil tretiu nedeľu v júni ako oficiálny sviatok Dňa otcov.

9 tipov ako osláviť TENTO SVIATOK

1. VEZMITE HO NA RODINNÝ VÝLET

Zbaľte veci na piknik, a vydajte sa aj so svojimi deťmi na rodinný výlet! Aj keď sa to možno na prvý pohľad bude zdať ako rutina alebo bežná vec, ak všetko nachystáte bez jeho vedomia, rozhodne to bude milé prekvapenie!

2. UPEČTE MU SLADKOSŤ

Nemusíte byť najlepšia cukrárka na svete, domáci koláč vždy poteší každého chlapa! A ak nie je na pečenie čas, šup do cukrárne, a určite poteší aj obľúbený koláč. 🙂

eclair-3366430_1280

3. NAMAĽUJTE MU SO SVOJOU RATOLESŤOU TRIČKO

Dnes existuje mnoho rôznych farieb či fixiek na textil. Stačí kúpiť čisto biele tričko, farby, a originálne tričko je na svete!

4. VYROBTE MU ORIGINÁLNY DARČEK

Vlastnoručne vyrobené kupóny, foto koláž, rámik na fotku, medaila pre najlepšieho otca, špeciálny náramok.. čokoľvek čo Vás napadne. Hlavne aby to bolo hand-made!

5. ADRENALÍNOVÝ ZÁŽITOK

Presvedčte ho, že nie je len otec, ale aj chlap, a prekvapte ho poukazom na adrenalínový zážitok! Na zľavomate vždy nájdete mnoho alterantív.

bungy-184_1280

6. VEČERA VO DVOJICI

Večera vo dvojici určite nie je bežná vec v žiadnej rodine. Čím viac detí, tým menej súkromia. A práve takáto maličkosť, a k tomu pár pekných komplimentov, aký je skvelý otec, ho rozhodne poteší!

7. DARČEK, PO AKOM UŽ DLHO TÚŽI

Každý chlap po niečom túži, niečo by si chcel kúpiť, ale z niekoľkých racionálnych dôvodov si to nekúpi.. Ak si finančne môžete dovoliť aspoň niečo z toho, čo by si Vás muž chcel kúpiť, rozhodne ho tým potešíte! Zamyslite sa, čo by to mohlo byť? Hodinky, taška, nový telefón, retiazka, parfem…?

8. DOVOLENKA

Či máme na mysli týždennú dovolenku pre celú rodinu, alebo víkend vo dvojici, určite tým narušíte domácu rutinu! A prečo nevyužiť práve tento sviatok ako príležitosť na výlet? 🙂

summer-814679_1280

9. POŠLITE HO NA PIVO S KAMARÁTMI

A nevyčítajte mu, ak príde domov opitý. 🙂

Podobné články