8 DÔVODOV, prečo oslavovať detské NARODENINY

Thumbnail
Kategórie:

Detské narodeniny, to je najväčší sviatok v roku pre každé dieťa! A to je hneď prvý dôvod na oslavu! 🙂

Deti narodeniny milujú. Rozbaľovanie darčekov, šantenie s kamarátmi, jeden z mála dní kedy rodičia troška povolia a splnia väčšinu želaní, ktoré vidia v ich nevinných očiach. Dá sa nájsť mnoho dôvodov, prečo im k tomuto sviatku pripraviť veľkolepú oslavu, na ktorú tak skoro nezabudnú. 🙂 Tu je niekoľko z nich:

1. Každé dieťa chce v kútiku duše oslavu svojich narodenín! Stať sa aspoň na jeden deň stredobodom vesmíru, užiť si svoj deň.. Síce je individuálne, koľko kamarátov si chce Vaše dieťa pozvať, alebo ako bude oslava vyzerať, avšak aj tak je oslava niečo, čo chce každý z nás – v detstve, aj v dospelosti.

2. Zážitok na celý život! Nemusíte každý rok oslavovať vo veľkom, niekedy stačí aj komornejšia oslava, ale spraviť raz za čas veľkolepú oslavu, na to určite tak skoro nezabudne nielen Váš oslávenec, ale aj jeho kamaráti!

3. Motivácia – dôvod na radosť! Ak si naplánujete oslavu v predstihu, môžete ňou motivovať svoje dieťa v škole či doma, pripomínať mu, že sa pomaly blíži dôvod na radosť!

4. Prehĺbenie kamarátstva. Spomeňte si na svoje detské časy. Čo Vás v tom čase najviac utužovalo v kolektíve? Čo Vás zbližovalo? Nie, nie je to denná školská rutina, ale ZÁŽITKY! Niečo špeciálne, výnimočné, čo v bežný deň v škole nebolo.. Boli to školské výlety, špeciálne aktivity, alebo aj narodeninové oslavy. 🙂

5. Rodinné session. Oslavovať sa nemusí len v kamarátskom kruhu, môžete sa zamerať aj na rodinné tradície, a zvolať celú rodinu na kávu s tortou! Rodina je jediná vec, ktorá nám zostane celý život, preto by sme si ju mali vážiť, a nájsť si kedykoľvek dôvod na spoločné stretnutie. Ak chceme, aby túto hodnotu vyznávali aj naše deti, treba ich k tomu viesť odmalička.

6. Narodeninová TORTA! Sladká odmena so sviečkami! Na to sa určite tešia už všetky deti, keď budú mať oslavu.

7. Sfúknutie sviečky ako rituál. Pri sfukovaní sviečky nechajte deťom čas na premyslenie, nenáhaňajte ich s tým, aby si rýchlo niečo priali, a s najvyššou pravdepodobnosťou to bude materiálny darček ako nový telefón alebo tablet. Skúste ich usmerniť k niečomu hodnotnejšiemu. Deti potrebujú mať svoje priania, sny a túžby.

8. Darčeky! Môže to znieť povrchne, ale pravda je, že deti sa na svoje narodeniny tešia predovšetkým kvôli darčekom.. A nepísaným pravidlom je, že každý, kto je pozvaný na kamarátovu oslavu, musí mu priniesť darček. Skúste však svoje deti viesť k tomu, aby nemysleli len na materiálne darčeky, ktoré dostanú, ale na zábavu a ich deň narodenín, ktorý by si mali užiť.

Ako urobiť deťom narodeniny čo najkrajšie?

Vyskúšajte narodeniny s LEGO®m. Počas 2 hodín sa v kreatívnom centre Chameleon.land deti zabavia a zahrajú pod taktovkou skúsených animátorov. Program je vedený podľa harmonogramu a dramaturgie, aby si deti užili oslavu tak, ako sa patrí. Samozrejme nebude chýbať gratulácia, osvieženie a hory kociek LEGO®.

Nemusíte upratovať! Predstavte si, že skončí oslava, a Vaša domácnosť sa premení na smetisko? Nuž, ak si spravíte oslavu niekde vonku, nemusíte investovať ďaľšie dve hodiny času na upratovanie. 🙂 Myslíme si, že to je dostatočne veľký benefit, prečo oslavovať vonku.

Snímka obrazovky 2018-10-05 o 9.06.34

Podobné články