5 miest, kde prežijete výnimočný advent

Thumbnail
Kategórie:

Vyberte sa na výlet do regiónu Trnavy, kde si každý nájde to svoje počas Adventu.

Advent prežíva každý inak. Niekto sa stíši a oddychuje, iný sa zase snaží toho čo najviac stihnúť. Či už patríte k prvej, alebo k druhej skupine, určite si nájdite čas na svoju rodinu, priateľov či blízkych. Prichystajte si pre nich predvianočné prekvapenie v podobe výletu do regiónu Trnavy, kde si každý nájde to svoje. Malý i veľký.

SMOLENICE

Zažite 7. decembra tradičnú Mikulášsku jazdu s parným rušňom do Smoleníc. V areáli Včeloviny bude ochutnávka medov, prehliadka výrobne Medoviny či rôzne hry o sladké odmeny. Od 20. – 22. decembra budú pred Kultúrnym domom Malé Vianočné trhy. Uvidíte, že z tejto rozprávky sa vám nebude chcieť odísť.

Vüelco Smolenice

SUCHÁ NAD PARNOU

Vydajte sa do Suchej nad Parnou, kde sa 17. decembra bude konať vianočný koncert skupiny Fragile. V ich originálnom podaní si tak vypočujete tie najkrajšie vianočné skladby.

RUŽINDOL

Aký by to bol advent, keby do Ružindolu 6. decembra nezavítal Mikuláš spolu s anjelom a čertom. Pre všetky detičky, ktoré poslúchali počas celého roka, má pripravené malé prekvapenie. V utorok 10. decembra určite príďte na Adventné tvorivé dielne a v sobotu 14. decembra sa môžete zase tešiť na Adventné trhy v Kultúrnom dome Ružindol. Ochutnáte nielen domácu kapustnicu, ale aj mladé vína. Zároveň si tu môžete zakúpiť vianočné oplátky, medovinu, zabíjačkové špeciality či vianočné ozdoby.

ruzindol-trhy

ŠPAČINCE

Chcete sa dozvedieť viac o vzácnych stvoreniach akými sú včely? Tak sa vyberte na Včelárske popoludnie, ktoré bude 1. decembra v Špačinciach. Prezradia vám, prečo sú pre nás také dôležité, ako sa o nich starať a aké výrobky sa vyrábajú z medu. Čakanie na Vianoce vám zase spríjemní Mikuláš, ktorý príde do Špačiniec 6. decembra, aby deťom porozdával rôzne dobroty. V sobotu 14. decembra si určite nenechajte ujsť Vianočné trhy, kde svojim blízkym môžete kúpiť darček pod vianočný stromček.

Vüel†rske popoludnie v śpaüinciach

BIELY KOSTOL

Máte radi súťaže? Tak by ste určite nemali vynechať Súťaž v pečení koláčikov v obci Biely Kostol, ktorá bude 30. novembra. Ak by ste ju náhodou nestihli, tak 7. decembra bude Mikulášska loptička. Je to vlastne stolnotenisový turnaj pre všetky vekové kategórie, ale najmä pre deti. Atmosféru prichádzajúcich Vianoc si so svojimi blízkymi vychutnáte 14. decembra počas Adventných trhov, kedy si môžete dať spolu so starostkou vianočný punč.

Biely Kostol kolaciky sutaz

PRÍCHUŤ VIANOC

Medovina je neoddeliteľnou súčasťou Vianoc a zimy. Spravte si výlet s vašimi priateľmi alebo rodinou do Medolandie v Dolnej Krupej, kde ochutnáte nielen tú najlepšiu medovinu, ale aj objavíte obrovskú medovú kvapku či veľký včelí plást. Na predvianočnú degustáciu sa vyberte 4. decembra do Karpatskej Perly v Šenkviciach. Patrí medzi najlepšie vinárstva na Slovensku a jeho majitelia, manželia Šebovci, pestujú vinič na 50 hektároch vlastných viníc a vyrábajú vína s chráneným označením pôvodu.

medolandia_novembrove prehliadky

Doslova kúzelné chvíle vás čakajú vo vinárstve Vína z Mlyna, kde sa bude 22. decembra konať Advent na Mlyne. Získa si vás nielen svojimi priestormi v zrenovovanom historickom mlyne, ale aj legendami a hlavne vynikajúcim vínom.

 

Podobné články