5 dôvodov, prečo nevyhodiť zimné pneumatiky, keď sa roztopí sneh

Thumbnail
Kategórie:

Ak by Vás napadlo po zime vyhodiť opotrebované pneumatiky, radšej ich odložte bokom a potešte svoje deti apoň jedným z nápadov.

1. Húpačka na strome

Určite ste aj Vy mali doma kedysi hojdačku z pneumatiky, a bola veľká sranda sa na tom húpať, či už posediačky alebo v stoji. Ak máte pri dome strom s pevnou korunou, prišróbujte do pneumatiky kovovú obruč, o ktorú zaviažete lano a pripevnite húpačku na strom. Dodatočne si ju môžete aj pomaľovať alebo ozdobiť.

1

 

2. Dekorácia v záhrade a zároveň preliezka

Pneumatiku poriadne zakopte do zeme, aby bola stabilná a nehýbala sa. Pripevnite k nej drevený stĺpik a pomaľujte podľa vlastnej fantázie. Takto si z pneumatiky môžete spraviť nielen zebru, ale aj žirafu, mačku, psíka, či medveďa.

2

 

3. Pieskovisko

Klasická zábava pre všetky deti bez ohľadu na vek. Nezabudnite dať na spodok pneumatiky igelitovú fóliu. Na pieskovisko by bolo síce vhodnejšie väčšie koleso, no dá sa zhotoviť aj z veľkosti kolesa priemerne veľkého auta.

3

 

4. Hojdačka na zemi

Rozrežte pneumatiku na 2 polovice, k rozrezanému koncu prišróbujte drevenú dosku, na ktorú pripevnite  mäkkú podložku s plachtou alebo návlečkou. Z oboch strán nezabudnite uviazať hrubšie lanko, aby sa deti mali čoho držať a nespadli.

4

 

5. Dekoratívna sedačka či taburetka

Na pneumatiku prišróbujeme vŕtačkou drevenú dosku. Do stredu dreva prišróbujeme začiatok lana, ktoré potom pomaly omotávame kolem dokola. Aby sa lano neodmotávalo, občas ho niekde prišróbujeme k drevu. Napokon celú taburetku pretreme špeciálnym lepidlom a necháme zaschnúť.

5

Podobné články