4 nové knihy pre deti, ktoré zabavia a potešia

Thumbnail
Kategórie:

4 úžasné nové knižky pre deti, ktoré sa rady bavia a zažívajú dobrodružstvo.

Aj v januári vychádza množstvo krásnych detských knižiek a v obľúbenej edícii STONOŽKA pribudli hneď štyri, ktoré vám vrelo odporúčame. Zaujmú nielen vaše deti, ale aj vás J Deti jednoducho milujú knihy a najmä také príbehy, ktoré sú im blízke, nechýba v nich dobrodružstvo, kus zábavy a milé postavičky…alebo zvieratká.
Tak sa poďme na ne pozrieť.

 

Karneval v ZOO

V sérii Veselé príbehy zo ZOO vyšla v roku 2019 knižka Veselé čistenie zubov v ZOO a teraz pribudla ďalšia s názvom Karneval v ZOO. Je to nový príbeh o zvieratkách v zoologickej záhrade, v ktorom odvážny ježko Ignác Mentolka opäť ukáže, že si vie poradiť v každej situácii. A bude to ver treba.
„Zvieratká sa totiž rozhodli, že si urobia karneval. Každý by si chcel aspoň na chvíľu vyskúšať, aké je to byť v koži niekoho iného a tak vzniknú celkom originálne a zábavné masky,“ približuje knižku prekladateľka Zuzana Dodoková. „Tentoraz autorka použila v texte vtipné slovné hračky. Pozliepala názvy rôznych druhov zvierat a tak vznikli nové pomenovania ako žirafon, leviger, alebo tupagáj.“

Opice, hrochy, zebry – všetky sa prestrojili. Ale kto je kto? Zvieratá sa smejú a riaditeľ zoo Alfréd Verva od údivu stráca reč. Stojí pred veľkou hádankou, a tak si na pomoc zavolá svojho dobrého kamaráta, ježka Ignáca Mentolku. Veď zoo čoskoro otvorí svoje brány a dovtedy musí byť táto záhada vyriešená! V knižke sú krásne a veselé obrázky, samozrejme nechýbajú slovné hračky a pozor, vo vnútri knihy nájdu deti návod, ako si zhotoviť masku ježka Ignáca.

 

Polly a Buster

V edícii Stonožka, ktorá patrí pod vydavateľstvo Ikar, vyšiel prvý diel novej fantasy série Polly a Buster – Čarodejnica rebelka a citlivá príšerka. Veľmi pekný príbeh o priateľstve, o nádeji a kúzlach, takže ideálne pre začínajúcich školákov, ktorí neskôr presedlajú na Harryho Pottera. Ten je predsa len pre staršie deti.
Ale k príbehu – tou čarodejnicou je Polly a príšerkou s rohami Buster. Sú to naozaj veľkí kamaráti, hoci žijú vo svete, kde sa čarodejnice a príšery nesmú kamarátiť, ale im sa darí svoje spojenectvo dobre tajiť. Stretávajú sa na obrovskom starom strome, ktorý je opretý o vysoký kamenný múr. Ten oddeľuje pozemky, na ktorých stoja ich domy.
Všetko beží tak ako má, kým sa jedného dňa všetko nezmení. Polly si totiž musí vybrať medzi svojím najlepším priateľom a novou kamarátkou. Uvedomí si, že Buster je vždy na jej strane. Že je smutný, keď je smutná a teší sa s ňou, keď má ona radosť. Tak má vyzerať správne a úprimné priateľstvo a za také sa predsa oplatí bojovať.

 

Klub objaviteľov: Marshmallovač

Štartuje nová séria Klub objaviteľov, ktorá bude baviť všetky deti od 8 rokov…a možno aj viacerých rodičov 🙂 Zažijete totiž neuveriteľné dobrodružstvá plné nevídaných objavov a marshmallow.
Malú vynálezkyňu Ellu počas práce na novom projekte, neónovom glóbuse, vtiahne neviditeľná sila do úplne nového sveta. No len si to predstavte…zatvorte oči, tááák, super: v detskej izbe si len tak vylepšujete glóbus a zrazu sa začnete zmenšovať, až sa ocitnete priamo v tomto glóbuse! Vážne.
Ella sa tam zoznámi s neobyčajným chlapcom Felixom, ktorý je nielen objaviteľ, ale aj kapitán vzducholode. Spolu musia čeliť hrozivým piraňátom a zistiť, prečo sa výrobňa marshamllow zrazu vznáša. Podarí sa im to?
Novinka Marshmallowač je zábavný a dobrodružný príbeh, ktorý dopĺňajú krásne ilustrácie. Autorom knižky je Bobbie Peers, uznávaný nórsky scenárista, ilustrátor a spisovateľ, ktorý získal za svoju tvorbu viacero ocenení.
Rok v meste

Ďalšia knižka do stonožkovskej série Rok v…, v ktorej už vyšlo päť knižiek. Tie si našli desaťtisíce detských fanúšikov, obľúbili si ich aj rodičia a celá séria patrí medzi TOP v súčasnej detskej literatúre. Vyšiel Rok v lese, Rok v škôlke, Rok v čarovnej krajine, Rok na dedine a Rok na trhu.
Nové leporelo Rok v meste vám ponúkne dvanásť dvojstrán, na ktorých je zobrazených dvanásť mesiacov v roku. Každá dvojstrana predstavuje rovnaký, detailne vykreslený záber mesta s jeho obyvateľmi v rozličných situáciách a za rozdielneho počasia, cez deň alebo v noci. Na prvej dvojstrane sa zoznámite s hrdinami knihy a na predposlednej si zahráte interaktívnu hru.

Pri prezeraní Roka v meste môžete stráviť hodiny. Táto mimoriadna kniha podnecuje predstavivosť, rozvíja všímavosť, schopnosť logicky myslieť a hľadať súvislosti a povzbudzuje rozprávačstvo, no predovšetkým je zárukou skvelej zábavy.

Milan Buno, knižný publicista

Podobné články