25 tipov na výlety pre rodiny s deťmi

Thumbnail
Kategórie:

Vyrazte celá rodina na super výlety – tu je 25 tipov v Bratislave a blízkom okolí, ktoré stoja za to!

Máme pre vás tipy na výlety, milí rodičia. Už vyšla Bratislava pre deti, potom Tatry pre deti a teraz je tu tretia kniha edície Bratislava a okolie pre deti. Autori naďalej mapujú najkrajšie trasy a lokality na Slovensku z pohľadu detí a ponúkajú konkrétne trasy, ako spoznávať Slovensko pešo, na bicykli, autom či pohľadom z výšky.

Bratislava a okolie pre deti ponúka 25 najkrajších výletov pre deti v Bratislave a jej bezprostrednom okolí. Tak napríklad:

  • ZOO, Botanická záhrada či za mamutmi do múzea SNM
  • Za rímskymi vojakmi ku Gerulate
  • K bunkru a Dunaju do Dunajských luhov
  • K tajomnej zrúcanine na Biely Kameň
  • Za zvieratkami a hrami na Farmu pod Gaštanom
  • Na vežu a k Čertovým zubom k rozhľadni Kukla
  • Za koníkmi a studňou k Rozálke

Množstvo informácií, textov, fotografií a ilustrácií je ideálnym námetom na plánovanie rodinných výletov a zmysluplného trávenia voľného času s deťmi. Doplnkom knihy je aj maľovaná mapa Bratislavy a jej okolia s naznačenými výletmi.

Autorská dvojica Daniel Kollár a Viera Poláková zmapovala v knihe 25 trás, ktoré sa ocitli v prvej publikácii Bratislava pre deti, ako aj ďalších 25 výletných lokalít v Bratislave a okolí. Kniha Bratislava a okolie pre deti zábavným a vizuálne zaujímavým spôsobom spracováva jednotlivé miesta a atrakcie mesta vhodné na detské aktivity z pohľadu turistiky, bicyklovania, prehĺbenia vedomostí, hier a oddychu. Predstavuje detskému čitateľovi a jeho rodičom zaujímavé zákutia Bratislavy a okolia vhodné na návštevu a trávenie voľného času a zároveň prehlbuje poznanie o javoch a skutočnostiach, ktoré tvoria súčasť mesta a života jeho obyvateľov.

Súčasťou knihy je aj množstvo praktických informácií a rád potrebných pri plánovaní týchto výletov. Hoci takmer na každé miesto sa dnes už dostaneme autom, autori odporúčajú predovšetkým pešie či cyklistické výletné trasy.

Milan Buno, knižný publicista

Podobné články