13 skvelých a lacných tipov, ako zabaviť deti v záhrade počas leta

Thumbnail
Kategórie:

Horúce letné dni sú už za rohom a vy možno premýšľate, ako najlepšie zabaviť deti v záhrade. Máme pre vás niekoľko tipov na aktivity, ktoré sľubujú poriadnu dávku zábavy.

Slnko svieti a teplota vzduchu je viac ako príjemná. Deti môžu konečne tráviť viac času mimo štyroch stien a užívať si zábavu na čerstvom vzduchu. Niekedy sa nápady na zábavu pre deti vonku môžu pomaly vyčerpať. Máme pre vás niekoľko osvedčených tipov, ktorými sa môžete inšpirovať, keď vyčerpáte svoje zásoby.

Opičie dráhy pre aktívny deň

Postačia vám veci, ktoré už máte v záhrade alebo v dielni. Vytvorenie opičích dráh pre deti si bude vyžadovať trochu prípravy z vašej strany. Použite bloky na skákanie, rebríky na lezenie, tyče na plazenie, stromy na strieľanie šišiek a ďalšie veci. Pri tejto činnosti sa fantázii rozhodne medze nekladú.

Dobrodružné táborenie v záhrade

Leto je čas, keď si deti môžu vyskúšať dobrodružné táborenie a kempovanie v bezpečí záhrady. Môže sa to zdať ako bláznivý nápad, ale uvidíte, že je to niečo, čo deti nadchne a na čo budú spomínať celý život.

Bazén pre deti za pár drobných

K horúcemu počasiu neodmysliteľne patrí šantenie vo vode. Nemusíte mať zapustený bazén za státisíce, postačí vám detský bazén za pár eur. Vody je v ňom tak akurát a vďaka nafukovaciemu materiálu sa deťom nič nestane.

Balónové vodné bomby

Balónové bitky si zamilujú najmä malí nezbedníci, ale zábavou nepohrdnú ani malé princezné. Za pár korún kúpte obyčajné nafukovacie balóniky a nechajte deti, aby ich naplnili vodou. Potom dajte povel k paľbe. Deti túto zábavu jednoducho milujú.

Detská letná reštaurácia

Nechajte ich vyskúšať si prácu v reštaurácii s letnou záhradou. Nechajte deti, aby na terase prestreli stôl a aby to vyzeralo ako v reštaurácii. Príbor, limonáda s ľadom, váza s peknou kvetinou a nejaké jednoduché jedlo, ktoré si môžu pripraviť samy. Nezabudnite na ne dohliadať a veľa ich chváliť.

Malá večerná práca alebo zalievanie záhrady

Menšia večerná práca je nevyhnutnosťou. V lete je záhrada vyprahnutá a treba ju každý večer poliať. Nechajte deti pripraviť vodu do kanvíc počas dňa a večerné zalievanie nechajte na nich.

Zhadzovanie plechoviek loptičkou

Rozhodne nevyhadzujte plechovky od farieb alebo nápojov. Postavte z nich pyramídu a dajte deťom buď mäkkú penovú loptu, alebo možno niekoľko šišiek. Hrajte na body a snažte sa zhodiť čo najviac plechoviek.

Nesmrteľné loptové hry

Nestarnúce loptové hry sú ideálnou hrou, ktorá zabaví každé dieťa bez ohľadu na jeho vek. Napríklad vybíjaná bude dobre fungovať s väčšími deťmi. Ak máte na starosti len jedno dieťa, môže hádzať o stenu a skúšať rôzne triky, kým loptu chytí – tlieskanie, otáčanie atď.

Podporte kreativitu maľovaním na kamene

Maľovanie na kamienky je medzi deťmi veľmi obľúbené už niekoľko rokov. Vezmite si akrylové farby a nájdite s deťmi nejaké pekné kamienky. Ich úlohou bude čo najkrajšie namaľovať kamienok a niekde ho nechať. Kto vie, možno vaše deti čoskoro nájdu ďalší kamienok, ktorý namaľoval niekto iný.

Výroba terča a hľadanie munície

Nechajte deti namaľovať terč a nezabudnite napísať počet bodov do jednotlivých políčok. Ďalším krokom je nájsť vhodnú muníciu. Môžu to byť kamienky alebo šišky. Deti potom môžu strieľať na terč v záhrade, ktorý môžete zavesiť napríklad na strom.

Táborák a niekoľko piesní k nemu

V lete je určite čas na rozkladanie ohňa a opekanie párkov alebo špekáčikov. Vezmite si vidličky alebo len zastrihnite paličky do špičky a napichnite na ne túto typickú pochúťku. K táboráku sa hodí aj spievanie rôznych pesničiek.

Krieda a bubliny

Bubliny a kriedy zabavia batoľa, predškoláka aj škôlkara. Každé po svojom, ale toto je nestarnúca klasika, ktorá stojí pár drobných a deti zabaví na dlhý čas.

Výroba zmrzliny z tvarohu a ovocia

Posledným tipom je výroba ovocnej zmrzliny. Ak máte v záhrade ovocný strom a neviete, ako spracovať jeho plody, potom sú ovocné zmrzliny ideálnou voľbou. Stačí zmiešať tvaroh, roztlačené ovocie a trochu cukru a zmes naliať do formičiek na zmrzlinu.

Zdroj: www.heureka.sk

Podobné články