10. júl 2020 / Meniny má Amália

Vianočný bazár chalaňov 2019

Výnimočný charitatívny projekt, ktorý spája predvianočnú atmosféru, príjemné nakupovanie v pokoji a bez stresu, podporu dobrej myšlienky a šancu pomôcť iným.
Vianočný bazár chalaňov 2019

Čo je to ten bazár?

Je to výnimočný charitatívny projekt, ktorý spája predvianočnú atmosféru, príjemné nakupovanie v pokoji a bez stresu, podporu dobrej myšlienky a šancu pomôcť iným. Je to vždy štvordňová akcia a tento rok sa koná už jej 10. ročník.

Uskutoční sa tretí decembrový víkend 13. -16. dec. 2019!

Tie štyri dni sú rozdelené nasledovne:

13. – 15. dec. – samotný bazár: V-klub, Národné osvetové Centrum, Nám. SNP 12

  • 13. dec. (piatok 10:00 – 21:00) – prijímanie vecí a darov
  • 14. dec. (sobota 10:00 – 21:00) – predaj vecí a darov
  • 15. dec. (nedeľa 10:00 – 19:00) – predaj vecí a darov

16. dec. (pondelok od 18:00) – charitatívny koncert VIANOČNÝ ŽÚR CHALAŇOV: MMC, Karpatská ul. 2

Predpredaj vstupeniek na Žúr – kliknite tu

S pomocou organizačného tímu a množstva dobrovolníkov i ďalších známych osobností budú herci Róbert Jakab, Marián Miezga a Lukáš Latinák predávať (v spomínaný víkend) zozbierané veci a zároveň budú ponúkať skvelé pochutiny v gastro-kútiku.

Už v piatok 13. dec. v čase medzi 10:00 – 21:00 nám môžete priniesť všetko, čoho ste ochotní sa vzdať a myslíte si, že to je stále dobré natoľko, že by sa to iným ľuďom mohlo páčiť a hodiť. V sobotu 14. dec. a nedeľu 15. dec. budeme všetky tieto veci predávať.

Príďte si po vianočné darčeky, zažite s nami príjemnú predvianočnú atmosféru, stretnite sa s niektorým z Vašich obľúbených hercov, alebo príďte iba podporiť dobrú myšlienku.

U NÁS NAKÚPITE DARČEKY ORIDŽINÁLNE A BEZ STRESU 

Zažite s nami zážitok a zážitkom pomôžme iným.

Ako bazár vznikol?

Vznikol v Českej republike v roku 2002 pod názvom „Vánoční Bazár v Mokré čtvrti“ pod záštitou Nadácie Terezy Maxové. Jeho autormi a zakladateľmi sú známe české herečky Aňa Geislerová a Tatiana Vilhelmová a herec a režisér Peter Serge Butko.

V roku 2010 sa akcia preniesla aj na Slovensko. Slovenskú verziu tohto vianočného bazáru založili ako hlavný organizačný tím Dušan Lančarič, Marián Miezga, Lukáš Latinák, Róbert Jakab, Juraj Kemka, Adriana Kemková a Veronika Laščeková.

Neskôr odišli Juraj a Adriana Kemkovci a prišla Adriana Lazová a množstvo ďalších skvelých ľudí, bez ktorých by sme bazar ako taký nikdy nemohli zorganizovať. Náš skvelý BAZÁR STAFF TÍM je absolútny základ úspechu.

Prečo chalaňi?

Štyria známi slovenskí herci z divadla Astorka – Lukáš Latinák, Marián Miezga, Róbert Jakab a Juraj Kemka (spolu s Dušanom Lančaričom) sa po účinkovaní na koncerte českého Bazáru v Mokrej štvrti v r. 2008 rozhodli, že túto skvelú akciu prenesú aj na Slovensko.

Keďže ich obľúbeným slovom bolo „chalaň“ s výrazným Ň a všetci sa cítia plnokrvnými „chalaňmi“, nazvali svoj bazár ako „bazár chalaňov“ (pri vzniku slova „chalaň“ bol aj spisovateľ Ľubo Dobrovoda). Čiže napriek slovu „chalaň“ v názve akcie, tak nemá to samozrejme nič spoločné s mužským egom, či niečim chlapským-chalanskýmJ Je to akcia pre všetkých – pre ženy-mužov-deti-dospelých-študentov-dôchodcov, proste pre verejnosť bez členenia.

Je to pre všetkých, ktorí majú chuť pomôcť iným a zároveň zažiť pekné okamihy v príjemnej atmosfére a príjemne spoločnosti

…a čo ten žúr?

VIANOČNÝ ŽÚR CHALAŇOV (koncert, párty, žúr) je záverečná časť štvordňovej charitatívnej akcie VIANOČNÝ BAZÁR CHALAŇOV (13. – 15. dec. 2019 vo V-klube a 16. dec. v MMC), ktorý už 10. rok prinášajú známi slovenskí herci Lukáš Latinák, Marián Miezga a Róbert Jakab.

Celú túto štvordňovú akciu ukončí v pondelok 16. dec. 2019 práve tento veľký koncertný žúr v Majestic Music Clube. Koncert pozvaných hostí – známych hudobných skupín, spevákov, hercov, či iných osobností, ktoré vystúpia, zahrajú a zaspievajú naživo bez nároku na honorár.

Predaj vstupeniek ONLINE TU

Kam pôjde výťažok?

Chalaňi si pre tento ročník vybrali nasledovné projekty na podporu: „Za hranicami všedných dní“ – OZ Baobab  (patrón za VBCH – Róbert Jakab) „Iskrička nádeje“ – OZ Iskierka a na FB „OZ Iskierka“ (patrón za VBCH – Marián Miezga) „Zážitky pre seniorov“ – Domov dôchodcov a domov sociálnych služieb, Hriňová (patrón za VBCH – Lukáš Latinák) „Pomoc deťom v chudobe“ – Omama, OZ Cesta von  (spoločný projekt VBCH)

Zdroj: facebook.com
Komentáre