15. december 2019 / Meniny má Ivica

Verejné korčuľovanie v Trnave

Priestory tréningovej ľadovej plochy na Mestskom zimnom štadióne sú aj tento rok k dispozícii všetkým záujemcov o verejné korčuľovanie.
Verejné korčuľovanie v Trnave

Priestory tréningovej ľadovej plochy na Mestskom zimnom štadióne sú aj tento rok k dispozícii všetkým záujemcov o verejné korčuľovanie. Sezóna 2019/2020 sa začne 15. októbra.

Vzhľadom na enormné výdavky, ktoré boli v minulom roku nevyhnutné na zabezpečenie riadnej prevádzky mestského zimného štadióna, pristúpila Správa kultúrnych a športových zariadení mesta Trnavy k zvýšeniu cien vstupného v sezóne 2019/2020 pre Trnavčanov o 50 percent, pre návštevníkov mesta o 100 percent. Vstupné na verejné korčuľovanie bolo dlhodobo veľmi nízke a nezohľadňovalo nárast nákladov na energie, mzdy a celkový chod štadióna. Navyše, po prevzatí štadióna od predchádzajúceho prevádzkovateľa musela SKaŠZ pred začiatkom minuloročnej sezóny revitalizovať jeho priestory, ktoré už boli v havarijnom stave. Nevyhnutné boli aj opravy osvetlenia, ozvučenia, oprava snežnej jamy, výmena čerpadla, výmena podlahovej krytiny, zabezpečenie pred vstupom nepovolaných návštevníkov mobilnými zabezpečovacími zariadeniami, kamerový systém, nákup novej rolby a skvalitnenie technológie výroby ľadu. Inštalované boli nové informačné, bezpečnostné a výstražné tabule a časomiera na tréningovú plochu.

Ceny vstupného sú aj v tejto sezóne porovnateľné so vstupným do ostatných športových či kultúrnych zariadení mesta, napríklad na kúpalisko Castiglione alebo plaváreň Zátvor. Návštevníci majú zároveň možnosť využívať služby spojené s verejným korčuľovaním ako brúsenie korčúľ, šatňu, bufet či požičovňu korčúľ, kde ostali ceny na úrovni predchádzajúcich rokov.

Bližšie informácie a aktuálny rozpis tréningovej ľadovej plochy sú zverejnené na webstránke Správy kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava sprava.trnava.sk v sekcii Zariadenia – Športové zariadenia – Mestský zimný štadión.

Cenník:

 • Dieťa do 15 rokov: 2 €
 • Dôchodcovia, ZŤP: 0,70 €
 • Ostatní nad 15 rokov: 4 €
 • Sprievod na ľade: 2 €
 • Požičiavanie korčúľ: 3 €/pár
 • Šatňa/šatňová skriňa: 0,50 €
 • Brúsenie korčúľ: 4 €/pár
 • V cene verejného korčuľovania je zahrnuté poistné vo výške 0,05 €/osoba. Osoby, ktoré majú trvalý pobyt v Trnave, môžu využiť zvýhodnené ceny vstupného.

Termíny korčuľovania pre verejnosť:

 • Utorky a štvrtky
  17.00 – 19.00 hod.
 • Soboty a nedele
  14.30 – 16:30 hod. a 17.00 – 19.00 hod.
 • Sviatky a prázdniny
  14.30 – 16.30 hod. a 17.00 – 19.00 hod
Zdroj: trnava.sk
Podobné podujatia
Klzisko v Eurovea
BA
Klzisko v Eurovea

Vychutnajte si rozprávkovú zimu u nás na námestí v Eurovea.

Vianočné trhy vo zvolenskej Európe
BB
Vianočné trhy vo zvolenskej Európe

Tak ako každý rok sa budeme na Vás tešiť na...

Vianočná ZOO
KE
Vianočná ZOO

Prípravy na najkrajšie sviatky roka sú v plnom prúde aj...

Vianočné trhy v Brezne
BB
Vianočné trhy v Brezne

Mesto Brezno pozýva na trhy.

Vianočné trhy v Medzibrání
BB
Vianočné trhy v Medzibrání

Kultúrne a informačné centrum mesta Kremnica Vás pozýva na tradičné...

Komentáre