15. november 2019 / Meniny má Leopold

Užite si leto s knižným svetom

Knižnica pre mládež mesta Košice svojim čitateľom spríjemní prázdninové dni letnými aktivitami.
Užite si leto s knižným svetom

Pre deti pripravila hravý cyklus Prečítané leto a pre tých skôr narodených medzinárodný literárny festival Mesiac autorského čítania.   

Mesiac autorského čítania 

Mesto Košice opäť otvorí svoje brány najväčšiemu stredoeurópskemu literárnemu festivalu, aby sprostredkovalo obyvateľom a návštevníkom mesta ochutnávku toho najlepšieho zo súčasnej literatúry piatich krajín. „Kým pre Košice bude toto deviaty ročník akcie, pre zakladateľov festivalu vydavateľstvo Větrné mlýny, Brno už dvadsiaty. Čestným hosťom aktuálneho ročníka je Rumunsko, preto sa každý deň u nás v pobočke LitPark, v termíne od 2. júla do 1. augusta, denne v čase od 18.00 - 20.00 hod., predstaví postupne 31 rumunských autorov a 31 autorov z našej usporiadateľskej štvorky, teda z Česka, Poľska, Slovenska a Ukrajiny“, informuje o programovej ponuke knižnice Kamila Prextová, poverená riaditeľka Knižnice pre mládež mesta Košice, ktorá zároveň odkazuje všetkým milovníkom literatúry z Košíc a okolia, aby si určite nenechali ujsť jedinečnú možnosť spoznať domáce i zahraničné spisovateľské esá. „Ktoré to budú v tomto roku? To sa fanúšikovia festivalu dozvedia na stránkach www.kosicekmk.skwww.autorkecitanie.sk, kde je uverejnený presný zoznam našich literárnych hostí“, dáva do pozornosti Kamila Prextová. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.    

Prečítané leto

Knižnica v lete ponúkne tiež program pre hravých čitateľov, ktorý bude prebiehať štyri dni v týždni, každý deň v inej mimoškolskej pobočke knižnice. Môžu sa ho zúčastňovať všetci prázdninujúci čitatelia z ktorejkoľvek pobočky knižnice bez obmedzenia. „Ide o akýsi prázdninový balíček s návodom ako zahnať nudu. Za deväť prázdninových týždňov tak môžu čitatelia v našich štyroch mimoškolských pobočkách stráviť so svojimi knihovníčkami zábavné dopoludnia, ktoré budú zamerané na deväť rôznych letných tém. Každý týždeň sa budeme venovať inej téme, napríklad v júli nás čakajú témy: O vode, O čokoláde, O bábätkách, O dopravných prostriedkoch a O včelách a chrobákoch. V zmysle aktuálnej témy pridáme zakaždým zopár nápadov na hry a dobré čítanie“, uvádza Kamila Prextová a pripomína, že všetko o programe, čase a mieste konania je zverejnené na stránke knižnice a rovnako na stránke www.precitaneleto.sk. 

S farbami nie je nuda

Výstava ilustrácií S farbami nie je nuda predstaví tvorbu výnimočného slovenského ilustrátora, nositeľa ocenenia BIB Zlaté jablko Ľuboslava Paľa. Krásne farebné ilustrácie priblížia nielen tvorbu tohto skvelého slovenského ilustrátora, ale umožnia tiež nahliadnuť do detských kníh Doktor Jájbolíto od autora Korneja Čukovskij a Kamzíkov veľký skok, ktorú napísal profesionálny poradca osobného rozvoja Daniel Rušar. „Kým Rušar sa vo svojej knihe zaoberá smutnou, no v živote žiaľ nevyhnutnou vecou – smrťou, v príbehu ide o smrťou malého kamzíka, Čukovskij deťom ponúka veselý príbeh doktora so zázračnou schopnosťou rozumieť zvieracej reči, ktorý vycestuje  na záchrannú expedíciu do Afriky. Ako tieto dva príbehy poňal ilustrátor, to si príďte pozrieť k nám do pobočky LitPark, kde bude výstava ilustrácií z týchto kníh po celé prázdninové leto“, pozýva Kamila Prextová. Výstavu knižnici poskytla Mestská knižnica mesta Piešťany.Zdroj: kosicekmk.sk
Podobné podujatia
Vianočné trhy v Eurovea
BA
Vianočné trhy v Eurovea

K Vianociam určite patrí aj pravá cigánska, vianočný punč či...

Vianočné trhy vo Viedni
Vianočné trhy vo Viedni

Pozývame na tradičné vianočné trhy do Viedne.

Výstava: Čarovné pastelky
NR
Výstava: Čarovné pastelky

Malí škôlkari sa môžu začať pripravovať na veľkú súťaž vo...

Vianočné trhy na zámku Schloss Hof
Vianočné trhy na zámku Schloss Hof

Doprajte si zážitok na ktorý sa nezabúda.

Vianočné trhy na zámku Schloss Hof
Vianočné trhy na zámku Schloss Hof

Doprajte si zážitok, na ktorý sa nezabúda.

Komentáre