2. jún 2020 / Meniny má Xénia, Oxana

Uvoľňujú sa ďalšie opatrenia!

Premiér Igor Matovič dnes po stretnutí s epidemiológmi a infektológmi na tlačovej besede oznámil, že od 6. mája sa uvoľňujú opatrenia z druhej a tretej fázy.
Uvoľňujú sa ďalšie opatrenia!

Už tento týždeň tak budú môcť svoje prevádzky otvoriť napríklad kaderníctva, ubytovacie zariadenia, či terasy reštaurácií a obchody bez obmedzenia rozlohy.

Premiér dnes ozrejmil, že Slovensko urýchli otváranie prevádzok obchodov a služieb, ktoré boli obmedzené vplyvom opatrení na zamedzenie šírenia koronavírusu. Od stredy 6. mája tak podľa Matoviča preskočí rovno na tretiu fázu pôvodného plánu otvárania ekonomiky.

Tento týždeň tak budú môcť svoje prevádzky otvoriť za prísnych hygienických opatrení napríklad aj holičstvá kaderníctva, ubytovacie zariadenia, reštaurácie aj s terasami a tiež obchody bez obmedzenia rozlohy. Za presne stanovených pravidiel budú môcť začať prepravovať ľudí aj taxislužby. Otvoria sa tiež knižnice, Múzeá a galérie, vonkajšie atrakcie.

Predseda vlády tvrdí, že je to dôsledok výrazného zlepšenia epidemiologickej situácie, vyzýva však na pokračovanie dodržiavania opatrení, aby sa rast infikovaných novým koronavírusom opäť nezačal zvyšovať. “Vzhľadom na mimoriadnu zodpovednosť ľudí a rešpekt voči pravidlám sme dokázali výskyt vírusu znížiť na absolútne minimum. Dokázali sme byť úspešní nad očakávania,” vyhlásil na pondelňajšej tlačovej konferencii.

Zdroj: vlada.gov.sk
Komentáre