26. marec 2019 / Meniny má Emanuel

Lestival 2019 opäť pozýva do fantázie

Laktibrada s kapučínom, draci s hudobným vkusom, lesné víly a veľa fantázie. Aj to je Lestival. Najkrajší fantazijný festival na Slovensku.
Lestival 2019 opäť pozýva do fantázie

Vedeli ste, že draci majú hudobný vkus a Laktibrada ľúbi kapučíno? Že slovanské víly vynikajú veľkou silou, aj keď nechodia do fitka? Áno, to je Lestival. Najkrajší fantazijný festival pre celé rodiny, na ktorom 18. mája 2019 uvidíte, čo ste ešte nevideli.

Brány rozľahlého parku v Dolnej Krupej sa otvoria v sobotu hneď ráno. Pricestovať na podujatie môžete autom alebo ekologickou kyvadlovkou.  V pravidelných intervaloch bude premávať z Trnavy zážitkový Lestibus.

Pozvanie na Lestival prijali mnohé čarovné bytosti. Pritancujú oblačné i jazerné víly, Valibuk, ktorý obľubuje extra husté pudingy,  a najmä ten od pani Elvisovej. Na ceste je i Zlatovláska, princezná Dlhý nos aj Braček Jelenček, ktorý sa chystá vyhodiť si poriadne z kopýtka na koncerte Zuzany Smatanovej. Prečo tieto čarozvláštne postavy? Pretože Lestival je inšpirovaný Dobšinského rozprávkami.

Program bude na Lestivale trvať do neskorých nočných hodín. Medzi stromami vyrastú tri pódiá –  detské pódium Rybník, hlavné pódium Les a folklórne pódium Grotta. Už teraz potvrdili svoju účasť  na podujatí operné trio La Gioia, Zuzana Smatanová, Zahrajko, Vílla Ella, Ceruzko a Farbička a skupina Akustika. A toto je len prvá hudobno-fantazijná formácia Lestivalu. Ďalšie mená prezradíme postupne. Psst.

V tieni listnatých stromov sa rozloží celodenný sprievodný program -  workshopy, tvorivé dielne, čítanie poézie, tancovačky, bubnovačky v mäkkej tráve aj čarovné zákutia s hojdacími sieťami.
Dobrá správa. Tím organizátorov chystá na tohtoročný Lestival bohatú gastrozónu Stolček prestri sa.  V areáli nájdete aj oddychové mrkvičkové stanovisko pre lezúňov, a tiež psí kútik pre štvornohých návštevníkov.

Prvý krát sa na Lestivale rozloží aj nočný Mesačný tábor, kde môže prvých tridsať rodín, čo si zakúpi lístok,  stanovať až do rána. Organizátori pripravujú v parku aj fantazijný nočný bašável.

Na vizuálnych inštaláciách už od jesene intenzívne pracuje kreatívny tím pod vedením výtvarníčky Galéria Jána Koniareka, Evy Adamovej.  Čakajte zakliate dáždniky, z ktorý celú noc prší, gigantického draka z PUR peny, púpavy veľké ako stromy, aj Kráľovstvo jazerných víl a naozajstné medovníkové chalúpky.
Výzdoba parku bude malebná, trochu tajomná, divotvorná a snová.

Lebo Lestival je krasohľad do tej najkrajšej ríše.  Do ríše fantázie. Aj preto majú tie najmenšie deti – do 130 centimetrov vstup na Lestival zdarma.
Tešíme sa na vás.
Viac info na www.lestival.sk a predaj lístkov v predajniach Panta Rhei.

Zdroj: facebook.com
Podobné podujatia
Festival Káva Čaj Čokoláda Košice 2019
KE
Festival Káva Čaj Čokoláda Košice 2019

Interiér Kasárne / Kulturpark v Košiciach sa na dva dni...

Komentáre