21. júl 2018 / Meniny má Daniel

Gardenia 2018 v Agrokomplexe

21. ročník medzinárodnej záhradkárskej výstavy s programom pre verejnosť.
Gardenia 2018 v Agrokomplexe

Ostrý štart záhradkárskej a stavebnej sezóny začína na výstavách Gardenia a Domexpo v Nitre! Tešte sa na vodopád exotických kvetov, retro expozíciu, galériu Bonsajov a najväčší výber letničiek, drevín a kvetov, záhradný nábytok, tradičné slovenské ľudové remeslá alebo rady odborníkov ako postaviť dom snov. Nezabudnite! Výstavy Gardenia a Domexpo v dňoch od 19. do 22. apríla na Národnom Výstavisku Agrokomplex v Nitre.

Plánujete novostavbu či renováciu?

Práve pre vás je ideálnym krokom návšteva komplexnej stavebnej výstavy Domexpo, ktorá sa uskutoční v termíne od 19. do 22. 4. 2018 na výstavisku v Nitre.

Trinásty ročník výstavy s heslom „Staviame od A po Z“ sa pomaly blíži. Podobne ako po iné roky, bude sprievodným podujatím obľúbená jarná výstava Gardenia, ktorá sa pochváli už svojim dvadsiatym druhým ročníkom. Kombinácia týchto dvoch výstav nie je náhodná a je doplnená o výstavu pre fotovoltiku a solárnu techniku. Tieto výstavy predstavujú dokonalé spojenie, ktoré prinesie návštevníkom vedomosti a inšpiráciu pre vybudovanie moderného, nízkoenergetického bývania, ekologické riešenia v domácnostiach, ale aj nápady na zveľadenie najbližšieho okolia či záhrady. Viac ako 400 vystavovateľov je pripravených očariť stále sa zvyšujúci počet návštevníkov. V roku 2017 navštívilo výstavu Domexpo a Gardenia 46 184 návštevníkov.

Domexpo bude aj tento rok výstava, na ktorej získa každý návštevník, okrem ucelených vedomostí z oblasti stavebníctva, tiež priestor na konzultácie o stavbe vysnívaného domu priamo s vystavovateľmi. Odbornosť poradenstva zaručia profesionáli zo spoločností: Cech kachliarov, Cech strechárov Slovenska, Komora kominárov Slovenska, Cech maliarov a Cech podlahárov. Na výstavu DOMEXPO prijala pozvanie aj Stavebná komora, ktorá môže návštevníkom odovzdať praktické rady v oblasti obnovy domov, zateplenia, statiky, bezpečnosti a tiež odporúčania ako si správne vybrať stavebný dozor. O bohatý program sa postará aj Slovenská asociácia fotovoltického priemyslu. Hlavnou témou jej programu bude lokálny zdroj pri vykurovaní domov či pri používaní vlastnej studne.

Projekt „Zelené podzoborie“ sa rozvíja od roku 2016. Predstavuje novinky týkajúce sa odpadového hospodárstva, prezentuje bioprodukty spojené s ochutnávkou lokálnych producentov a predstavuje návštevníkom prvky zelenej architektúry – slamený dom.

Stavebná výstava sa nezaobíde bez ukážok konkrétnych riešení vo výstavbe domov, ktoré umožnia záujemcom nabrať inšpiráciu. Zastúpenie na výstave bude tvorené výrobcami a predajcami nízkoenergetických stavieb, kvalitných stavebných materiálov, striekanej či fúkanej izolácie vzduchotesných systémov, zimných záhrad, krbov, interiérových zariadení a mnohými ďalšími. Naozaj bohatá ponuka komplexnej stavebnej výstavy môže priviesť všetkých návštevníkov aj počas tohto ročníka o krok bližšie k domu snov. Preto ak máte v pláne výstavbu či rekonštrukciu rodinného domu alebo chalupy, revitalizáciu či skrášlenie záhrady, na výstavisku v Nitre nájdete všetko potrebné a ešte oveľa viac.

Zdroj: facebook.com
Podobné podujatia
Letný terapeutický tábor: Čarovná záhrada
BA
Letný terapeutický tábor: Čarovná záhrada

Aj tento rok pozývame dievčatá a chlapcov vo veku 7...

Cesta za pokladom Čachtického podzemia
TN
Cesta za pokladom Čachtického podzemia

Špeciálna prehliadka Čachtického podzemia spojená s hľadaním indícií k pokladu.

Umelecký tábor pre deti vo Východoslovenskej galérii
KE
Umelecký tábor pre deti vo Východoslovenskej galérii

Už piaty rok vám Východoslovenská galéria ponúka kvalitný program v...

VSG MINI / najmenším v galérii
KE
VSG MINI / najmenším v galérii

Východoslovenská galéria otvára druhý ročník úspešného projektu pre rodičov na...

Rio Fun Park tábor v Leviciach
NR
Rio Fun Park tábor v Leviciach

Zabav sa, spoznaj kamarátov, preži skvelé chvíle!

Komentáre