22. september 2018 / Meniny má Móric

Gardenia 2018 v Agrokomplexe

21. ročník medzinárodnej záhradkárskej výstavy s programom pre verejnosť.
Gardenia 2018 v Agrokomplexe

Ostrý štart záhradkárskej a stavebnej sezóny začína na výstavách Gardenia a Domexpo v Nitre! Tešte sa na vodopád exotických kvetov, retro expozíciu, galériu Bonsajov a najväčší výber letničiek, drevín a kvetov, záhradný nábytok, tradičné slovenské ľudové remeslá alebo rady odborníkov ako postaviť dom snov. Nezabudnite! Výstavy Gardenia a Domexpo v dňoch od 19. do 22. apríla na Národnom Výstavisku Agrokomplex v Nitre.

Plánujete novostavbu či renováciu?

Práve pre vás je ideálnym krokom návšteva komplexnej stavebnej výstavy Domexpo, ktorá sa uskutoční v termíne od 19. do 22. 4. 2018 na výstavisku v Nitre.

Trinásty ročník výstavy s heslom „Staviame od A po Z“ sa pomaly blíži. Podobne ako po iné roky, bude sprievodným podujatím obľúbená jarná výstava Gardenia, ktorá sa pochváli už svojim dvadsiatym druhým ročníkom. Kombinácia týchto dvoch výstav nie je náhodná a je doplnená o výstavu pre fotovoltiku a solárnu techniku. Tieto výstavy predstavujú dokonalé spojenie, ktoré prinesie návštevníkom vedomosti a inšpiráciu pre vybudovanie moderného, nízkoenergetického bývania, ekologické riešenia v domácnostiach, ale aj nápady na zveľadenie najbližšieho okolia či záhrady. Viac ako 400 vystavovateľov je pripravených očariť stále sa zvyšujúci počet návštevníkov. V roku 2017 navštívilo výstavu Domexpo a Gardenia 46 184 návštevníkov.

Domexpo bude aj tento rok výstava, na ktorej získa každý návštevník, okrem ucelených vedomostí z oblasti stavebníctva, tiež priestor na konzultácie o stavbe vysnívaného domu priamo s vystavovateľmi. Odbornosť poradenstva zaručia profesionáli zo spoločností: Cech kachliarov, Cech strechárov Slovenska, Komora kominárov Slovenska, Cech maliarov a Cech podlahárov. Na výstavu DOMEXPO prijala pozvanie aj Stavebná komora, ktorá môže návštevníkom odovzdať praktické rady v oblasti obnovy domov, zateplenia, statiky, bezpečnosti a tiež odporúčania ako si správne vybrať stavebný dozor. O bohatý program sa postará aj Slovenská asociácia fotovoltického priemyslu. Hlavnou témou jej programu bude lokálny zdroj pri vykurovaní domov či pri používaní vlastnej studne.

Projekt „Zelené podzoborie“ sa rozvíja od roku 2016. Predstavuje novinky týkajúce sa odpadového hospodárstva, prezentuje bioprodukty spojené s ochutnávkou lokálnych producentov a predstavuje návštevníkom prvky zelenej architektúry – slamený dom.

Stavebná výstava sa nezaobíde bez ukážok konkrétnych riešení vo výstavbe domov, ktoré umožnia záujemcom nabrať inšpiráciu. Zastúpenie na výstave bude tvorené výrobcami a predajcami nízkoenergetických stavieb, kvalitných stavebných materiálov, striekanej či fúkanej izolácie vzduchotesných systémov, zimných záhrad, krbov, interiérových zariadení a mnohými ďalšími. Naozaj bohatá ponuka komplexnej stavebnej výstavy môže priviesť všetkých návštevníkov aj počas tohto ročníka o krok bližšie k domu snov. Preto ak máte v pláne výstavbu či rekonštrukciu rodinného domu alebo chalupy, revitalizáciu či skrášlenie záhrady, na výstavisku v Nitre nájdete všetko potrebné a ešte oveľa viac.

Zdroj: facebook.com
Podobné podujatia
Prespávačka v KidsHouse
BA
Prespávačka v KidsHouse

Ak máš 6+ a hladáš dobrodružstvo a kopec zábavy v...

Výstava sôch čínskej terakotovej armády
BA
Výstava sôch čínskej terakotovej armády

Výstava jednej z najväčších čínskych pamiatok prvýkrát na Slovensku.

Biela noc v Eurovea
BA
Biela noc v Eurovea

Bratislavská Biela noc ponúka návštevníkom netradičnú umeleckú prechádzku nočným mestom...

SEPTEMBER a OKTÓBER v Divadle v podbalubí
BA
SEPTEMBER a OKTÓBER v Divadle v podbalubí

Pozrite si, aké divadelné predstavenia Vás čakajú počas septembra a...

Predstavenie: ZOZNAMKA alebo Prečo ešte nemám svojho Milana?
BA
Predstavenie: ZOZNAMKA alebo Prečo ešte nemám svojho Milana?

Zážitková divadelná show pre všetkých, ktorí hľadajú lásku a zábavu...

Komentáre