4. december 2020 / Meniny má Barbora, Barbara

Nezabudnuteľný záver leta v Trnavskom regióne

Navštívte región, kde to stále žije. Síce sa blíži koniec leta, ale práve teraz je ten najvhodnejší čas sem prísť.
Nezabudnuteľný záver leta v Trnavskom regióne

Bude tu viacero podujatí, počas ktorých si užijete kopec zábavy, romantiku, zasvätíte sa do tajov hudby, filmu i histórie, a hlavne tu budete chcieť zostať čo najdlhšie. Tu vám totiž nuda nehrozí.

TRNAVA

Festival Youtopia

Nadšenci hudby a videí si prídu v Trnave na svoje. Od 21. – 22. augusta sa bude v kultúrnom centre Malý Berlín a na Nádvorí konať netradičný festival Youtopia. Aj tento rok sa môžete tešiť na domácu hudobnú scénu a na to najzaujímavejšie a najzábavnejšie zo spojenia hudby a videa. Novinkou tohto ročníka je Súťaž slovenských videoklipov, ktorá vyvrcholí na festivale. Viac informácií nájdete TU.

Youtopia 2020

Leto na korze

Strávte príjemný teplý podvečer na korze na Hlavnej ulici, v rámci ktorého sa vám predstavia hudobné kapely, sólisti, tanečníci, malé divadelné formy, folklór, tradície a ľudová hudba. Kultúrne zážitky pre všetkých si môžete užiť do 31. augusta. Pre deti sú pripravené viaceré predstavenia vždy v stredu, piatok a nedeľu o 18:00 hod. Celý program nájdete  TU.

leto na korze

Kino pod hviezdami

Nenechajte si ujsť najlepšie slovenské dokumentárne filmy v jednom z najkrajších miest Trnavy - parčíku Bela IV. V nedeľu 23. augusta tu budú v rámci Kina pod hviezdami premietať film Stratený domov o dvoch záchranároch z Bratislavy, ktorí boli v Iraku. Vstup je voľný a po filme bude nasledovať diskusia s tvorcom filmu Jurajom Mravcom. Viac informácií nájdete TU.

hviezdami

Trnavské organové dni

Posledné dva koncerty jubilejného 25. ročníka Trnavských organových dní opäť rozozvučia historické organy Baziliky sv. Mikuláša. V nedeľu 23. augusta vystúpi Španiel Tomé Olives s Miešaným speváckym zborom Tirnavia, ktorý vedie zbormajster Michal Stahl.  Záverečný koncert 30. augusta bude patriť Američanovi pôsobiacemu na Slovensku Davidovi di Fioremu a Cirkevno-hudobnému spolku pri Bazilike sv. Mikuláša v Trnave s dirigentom Danielom Ruzzierom.

organ

Mestská veža

Počas augusta máte jedinečnú možnosť vyjsť na Mestskú vežu, keď bude zapadať slnko. Každý piatok a sobotu je totiž otvorená do 20:00 hod. s posledným vstupom o 19:30 hod. Z jej vrcholu sa vám tak naskytne krásny výhľad na Trnavu a zároveň spoznáte jej históriu a budete si môcť zblízka pozrieť ako funguje vzácny hodinový stroj, ktorý oslávil 290. výročie.

Mestská veža_foto Matúš Koprda

Cykloprehliadka s architektom

Trnava si aj v tomto roku pripomenie Európsky týždeň mobility, ktorého súčasťou bude 5. septembra cykloprehliadka Mesto na prahu moderny 2.0. Sprevádzať vás bude architekt Miroslav Beňák, ktorý vám ukáže a porozpráva o rozvoji mesta tesne na začiatku 20. storočia. Zároveň vám predstaví budovy architektov ako Michal Milan Harminc, Jozef Marek, Juraj Chorvát, Evžen Linhart, Emil Belluš a ďalších. Maximálny počet účastníkov je obmedzený na 30 osôb, lístky je preto potrebné si vopred rezervovať. Môžete tak urobiť on-line alebo aj priamo v Turistickom informačnom centre.

Cykloprehliadka_foto Matúš  Koprda

SMOLENICE

Medokvas

Užite si Smolenický festival medových nápojov - Letný Medokvas, ktorý bude 22. augusta v Areáli Včelovina Smolenice. Ochutnáte viacero druhov medoviny a tiež medový burčiak. Osviežiť sa môžete aj medovým pivom a sajdrom či výbornými limonádami. Super dobroty zase nájdete vo foodtruckoch s občerstvením. Okrem toho sa môžete prejsť po záhrade a zistiť, že tu majú svoj raj včielky.

medovinárstvo Včelco_foto Včelco

DOLNÁ KRUPÁ

Gemini v Medolandii

Ružová záhrada areálu Medolandie v Dolnej Krupej bude 22. augusta plná írskych melódií a piesní v podaní skupiny Gemini. Okrem dobrej hudby si pochutnáte aj na chladenej medovine, bohatom občerstvení a rôznych medových nápojoch. Vstupné je 5€ a deti do 6 rokov majú vstup zdarma. Viac informácií nájdete TU. 

Gemini Medolandia

RUŽINDOL

Hodové slávnosti

V Ružindole vás čakajú tri dni plné zážitkov i zábavy. Od 21. do 23. augusta sa tu budú konať Hodové slávnosti. Nebudú chýbať futbalové zápasy, atrakcie pre deti, dobré jedlo a tiež skvelá hudba. Vystúpia tu kapely ako Hudba z Marsu či Bystrík Band. Viac informácií nájdete TU.

ruzindol hody aug20

SUCHÁ NAD PARNOU

Grilovačka vo vinici

Dokonalú romantiku uprostred viníc zažijete jedine v Terra Parna. Vezmite svoju polovičku na Grilovačku vo vinici 28. a 29. augusta, v rámci ktorej si pochutnáte na 4-chodovom menu z grilu pripravenom šéfkuchárom Michalom Hečkom. K nemu vám dopárujú vynikajúce vína z tamojšieho vinohradu a vy si tak vychutnáte dokonalé chvíle pri západe slnka. Počet miest je limitovaný, a preto si ich treba vopred zarezervovať.

grilovacka-vo-vinici-foto Terra Parna

Komentáre