20. máj 2019 / Meniny má Bernard

Sokoliarsky dvor Astur

Sokoliarsky dvor s najväčšou kolekciou dravých vtákov a náučným parkom na Slovensku, v krásnom prostredí Malých Karpát na Hrade Červený Kameň.
Sokoliarsky dvor Astur

Ponúkame vám možnosť vidieť naše dravce pri lietaní ale aj pri spolunažívaní s králikom divým, tak blízko ako nikde na Slovensku, odfotiť sa s dravcom na rukavici, najmenším výletníkom pohrať sa v našom detskom kútiku a užiť si jedinečnú atmosféru tohto nádherného miesta plného lásky človeka k prírode. Posedenie pod mohutnou tristoročnou Sekvojou, vzácnym čínskym stromom Ginkom  alebo štyristoročnou Lipou bude balzamom pre vašu dušu. Súčasťou našej práce je aj liečenie zranených dravcov, vzdelávanie mládeže a napomáhanie ochrane dravých vtákov.  Vitajte na sokoliarskom dvore ASTUR !

“Mal som šesť rokov, keď som dostal svoju prvú veľkú knihu. Bola to rozprávka od J.C. Hronského, Sokoliar Tomáš. Prečítal som si ju niekoľkokrát a už vtedy som vedel, čomu sa chcem venovať. Zhodou okolností, bolo to v roku 1960, vznikol v bratislavskej zoo krúžok mladých ornitológov a sokoliarov. Tak som vlastne začal a drží ma to dodnes. Je to krásna práca, veď naším hlavným poslaním je zachovať tradíciu sokoliarstva na Slovensku a napomáhať ochrane dravých vtákov. Zaoberáme sa aj výskumom umelého oplodňovania a rozmnožovania ohrozených druhov.”      Anton Moravčík ( “Splnený detský sen”)

De Arte Venandi cum Avibus (lat.)  - Umenie lovu pomocou cvičených dravých vtákov.

Komentáre