6. jún 2020 / Meniny má Norbert

Kaviareň Matylda

Novootvorená kaviareň na Dhých Dieloch pre rodiny s pravidelným programom pre deti.
Kaviareň Matylda


Novootvorená kaviareň (6.2.2016), ktorej majiteľmi sú gastronadšenci…A keďže milujú  dobré a chutné jedlo, jedného dňa sa rozhodli, že už nebudú kibicovať o tom, čo je niekde dobré a inde zlé a ako by sa čo malo robiť, ale pustili sa do projektu vlastnej kaviarne, v ktorej by sa dobre cítili malí aj veľkí.mat1Matylda si našla svoje miesto na terase Obchodného centra Terno Dlhé Diely, pred ktorým je pekné detské ihrisko a žiadna cesta s autami.
Ponúkajú rodinám s deťmi zázemie vkusne zariadenej nefajčiarskej kaviarne s milým, ústretovým a chápavým personálom a kvalitným jedlom. Dôraz sa kladie na čerstvosť a kvalitu surovín pri výbere koláčov od dodávateľov a rovnako pristupujeme aj k jedlám a domácim koláčom, ktoré pripravujú v ich
prevádzke.

Pre deti je vyhradená pomerne veľká časť priestoru kaviarne – 40 m2. Tento priestor je oddelený od kaviarenského priestoru len opticky, čo znamená, že z ktoréhokoľvek miesta kaviarne môžu rodičia sledovať očami svoje ratolesti . Dieťa sa v herničke spokojne hrá a mama, či ocino môžu pritom relaxovať, či debatiť s priateľmi alebo riešiť pracovné záležitosti pri kávičke.mat3Kaviareň je vybavená aj priestorom na dojčenie a na prebaľovanie bábätka.

Návštevníkom sú k dispozícii spoločenské hry, časopisy, knižky na čítanie aj na predaj, lego stolík, detský bazénik s molitanovou stavebnicou, kuchynka, indiánske tepee a ponk stolík pre chlapcov.

Priestory kaviarne sú vhodné pre usporadúvanie rodinných ako aj detských osláv.mat4V Matylde sa organizuje pravidelný program - dielničky pre detičky, ktoré budú doplnené ďalším programom ako sú workshopy pre deti od 5 rokov, pečenie s deťmi, divadielka či tvorivé čítania pre deti.dielnePočas letných prázdnin budú priestory kaviarne Matylda patriť aj detským denným táborom.

A prečo Matylda? Matilda je obľúbená postavička dievčatka z príbehu známeho autora detských kníh Roadla Dahla. Toto dievčatko je od malička zvedavé, veľmi bystré a milé. A taká by chcela byť aj Matylda. Zvedavá, bystrá a milá.

Galéria
Komentáre