30. november 2020 / Meniny má Ondrej, Andrej

RC Ráčik (BA - Rača)

RC Ráčik je občianske združenie, ktoré vzniklo ako iniciatíva mamičiek na materskej dovolenke, ktoré cítili potrebu priestoru určeného pre mamy, deti a celé rodiny, ktoré bývajú v mestskej časti Rača a Krasňany.
RC Ráčik (BA - Rača)

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/77731601/racik.png

 

RC Ráčik je občianske združenie, ktoré vzniklo ako iniciatíva mamičiek na materskej dovolenke, ktoré cítili potrebu priestoru určeného pre mamy, deti a celé rodiny, ktoré bývajú v mestskej časti Rača a Krasňany. RC Ráčik je jediná organizácia v mestskej časti Rača, ktorá sa pravidelne venuje matkám na materskej dovolenke, rodinám a deťom do 6 rokov okrem materských škôlok a súkromných opatrovateľských centier. Ráčik je jedným z členov celoslovenskej siete materských centier, ktorých vzniklo už viac ako 80. Všetky mamičky a oteckovia, ktorí „pracujú“ v Ráčiku to robia dobrovoľne a bez nároku na odmenu.

 

Rodinné centrum vyhralo v roku 2010 súd o svoje priestory, ktoré sa im pokúšala odobrať ich mestská časť. Dva roky museli byť nútene outdoorovým MC-čkom, ale stihli 2 letné a zimné tábory, dva plesy, tvorivé dielne, futbalové turnaje a všeličo iné v prenajatých náhradných priestoroch v Krasňanoch.

Priestory centra sú otvorené od 13. februára 2012.

 

Galéria
Komentáre