Dvojvýstava: Svet mojimi očami a Ako bývali princezné

10:00 - 18:00
Adresa Štítová 3, 040 01 Košice Vhodné od 5 do 12 rokov Email vymenniky@k13.sk Telefón +421 55 300 95 01 Web www.facebook.com

Do 15. februára prebieha vo Výmenníku Štítová výstava detí pod vedením Českého spolku v Košiciach a výstava Tadeáša Wagnera.

Český spolok v Košiciach v procese tvorby diel spolupracoval hlavne s deťmi vo veku od 5 do 12 rokov. Pre deti si vybrali tému: Ako bývali princezné. My dospelí si síce už nepamätáme na detaily (ne)komfortného bývania princezien, ale deti nám to ukážu pomocou svojej fantázie zachytenej na papieri. Vo Výmenníku Štítová sa preto odprezentuje vyše 40 diel od malých autorov.

Otvorenie výstavy spestria žiaci ZUŠ na Jantárovej ulici hudobným programom a prebehne aj oceňovanie mladých výtvarníkov. Počas vernisáže sa vyhlási program pre rok 2018 s námetom „Postavičky z animovaných českých seriálov“. Cieľom tohto programu je podporiť a rozvíjať estetické cítenie mladej generácie a iniciovať ich k vlastnej maliarskej tvorbe.

Ďalším mladým autorom, ktorý predstaví svoj fantazijný svet, je Tadeáš Wagner. Kresleniu sa venuje od 6 rokov. Svoje miniatúrne, precízne a detailné diela kreslí perom. Obrázkom venuje maximum zo svojho času a trpezlivosti. Vo Výmeníku budú vystavené aj dve jeho ocenené práce – jedna z nich vyhrala v celoeurópskej súťaži prvé miesto spomedzi 136 kresieb.

„Tadeášova fantázia a zmysel pre cit a detailnosť ma fascinuje a väčšmi inšpiruje zamýšľať sa nad tým ako naša myseľ dokonale pracuje. Skrz jeho obrázky vstupujem do jeho jedinečného sveta, ktorý oplýva úprimnou radosťou. Zároveň v jeho obrázkoch vidím cit a lásku, ktorú do nich vkladá. Som preto veľmi šťastná, že našiel zanietenosť a radosť práve pri kreslení. Jeho záľuba sa stala šťastím, ktoré rozdáva medzi ľudí a šíri ho všade navôkol,“ hovorí Zuzana Wagnerová.

Obe výnimočné výstavy sa navzájom dopĺňajú a približujú pestrý svet detí.

Výstava je sprístupnená do 15. februára každý utorok, stredu a štvrtok od 10.00 do 18.00 alebo na požiadanie.

Zdroj: www.facebook.com