Deň a noc múzeí a galérií v Kaštieli Strážky

10:00 - 24:00
Adresa Medňanského 25, 059 01 Spišská Belá - Strážky Email lektori.strazky @sng.sk Web www.sng.sk

Noc múzeí a galérií sa už tradične stáva každoročným podujatím (aj) Slovenskej národnej galérie – Kaštieľa Strážky.

Počas celého dňa je pripravený bohatý program pre širokú verejnosť, na všetky programy platí bezplatný vstup. 

10.00 – 17.00 hod. Lektorované prehliadky pre verejnosť v polhodinových intervaloch

Viete, že v Strážkach žilo viacero šľachtických rodín? Príďte a spoznajte dejiny renesančného kaštieľa. Prejdite spolu s lektorom miestnosťami a spoznajte príbehy a diela významných obyvateľov Kaštieľa. Nahliadnite aj do vzácnej humanistickej knižnice s viac ako 8000 zväzkami kníh. Posledná denná prehliadka kaštieľa s lektorom je o 17.00 hod.

10.30 – 12.30 hod.  Malí muzikanti

Zvuky sú všade okolo nás, tak sa len dobre započúvajme a možno nájdeme zvuky na miestach a vo veciach, aké by sme nečakali. Na zvukových tvorivých dielňach budeme vyrábať jednoduché hudobné nástroje z predmetov, ktoré nás obklopujú.

13.30 – 15.00 hod. Batikové experimenty

Aké farbivá sa používali v minulosti a aké dnes? Doneste si „ošúchané“ tričko a spolu sa pokúsime obnoviť jeho farby technikami viazania a farbenia textilu (aj) prírodnými farbivami.

15.00 hod. Labyrint legiend

            Vedeli ste, že v škole sa okrem učenia dá aj zabaviť? Môže byť plná hier či hádaniek. No dá sa v nej aj zablúdiť. Poďte s nami prebádať komnaty kaštieľa v Strážkach a prostredníctvom skrytých legiend a skladačiek hľadajme odpovede na otázky. Tak neváhajte a poďte sa s nami zahrať.

18.00 – 24.00 hod. Noc múzeí a galérií 2018

18.00, 19.30, 21.00, 22.30 hod. Rytier bez meča

600 zlatých ročne budú výdavky na školu … môžeme si to dovoliť? … ale áno, ak budeme rozumne prenajímať pôdu a citlivo hospodáriť s naším majetkom, tak by sa nás to nemalo veľmi finančne dotknúť.“ Netradičná večerná prehliadka, ktorá priblíži život hlavných členov rodiny Horváth – Stančič, ktorí nemalou mierou aj kultúrne pozdvihli tento kaštieľ. Účinkuje ochotnícke divadlo z Malého Slavkova. Posledná netradičná prehliadka je o 22.30 hod, prehliadky nie sú vhodné pre maloletého návštevníka.

Vstupné: voľný vstup

Zdroj: www.sng.sk