Archeologické objavovanie 1

10:00 - 16:00
Adresa Žižkova 12, 811 01 Bratislava Cena 1,50 € Email info@bratislava.sk Telefón +421 259 356 111 Web www.kalendarakcii.bratislava.sk

Bohovia, hrdinovia, démoni – nebojte sa ich, radšej si ich udobrite.

V Archeologickom múzeu na Žižkovej ul. 12 v Bratislave pripravujeme každé dva mesiace cez víkend pre nádejných mladých archeológov a ich rodičov zaujímavé podujatie s názvom Archeologické objavovanie.

Deti spolu s rodičmi prejdú špeciálnu pripravenú archeologickú cestu, na ktorej sa dozvedia mnohé zaujímavé veci zo života ľudí v minulosti a spolu s nami si vytvoria niečo na pamiatku. Postupne, ak budú navštevovať naše podujatia pravidelne, môžu si vytvoriť vlastnú domácu zbierku napodobenín najvýznamnejších archeologických nálezov.

Vstupné: dospelý – 3€, deti – 1,5€
Kedy: 20.1.2018 10:00 – 16:00
Kde: SNM-Archeologické múzeum (Žižkova ulica)

Téma: Bohovia, duchovia, démoni  nezľaknite sa ich, radšej si ich udobrite.

Spolu budeme zisťovať ako by bolo možné udobriť si svojich bohov v časoch lovcov mamutov, v období prvých poľnohospodárov a ľudí z doby bronzovej. Ako asi vyzerali náboženské predstavy v staršej dobe železnej. Čo mali radi bohovia Keltov a či by sme si vedeli udobriť rímskeho boha. Príďte nám pomôcť , aby sme zvládli všetkým bohom ulahodiť. Na pamiatku si odnesiete peknú archeologickú napodobeniu.

Zdroj: www.kalendarakcii.bratislava.sk