Seminár intuitívnej pedagogiky: Priestor a hranice

9:00 - 16:00
9:00 - 16:00
Adresa Vihorlatská 10, 83104 Bratislava Cena 85,00 € Email info@intuitivnapedagogika.sk Telefón +421 905 824 251 Web www.facebook.com

Srdečne vás pozývame na Seminár intuitívnej pedagogiky s lektorom Dietrom Schwartzom v priestoroch Súkromnej základnej školy waldorfskej v Bratislave.

Téma semináru je: Priestor a hranice vo výchove

Prihlásiť sa je možné do 4.februára 2018

Online prihláška TU.

Cena: 1 seminár – 85 eur.

Dieter Schwartz (Nemecko) je kouč a mentor vzdelávania pedagógov, dlhoročný učiteľ na waldorfskej ZŠ, vysokoškolský učiteľ Alanus Hochschule Institut Manheim, hudobný skladateľ a dirigent.

Dietrov pohľad na tému Priestor a hranice vo výchove:
Aký význam majú hranice pre vývoj človeka? Hranice, ktoré sa týkajú života a smrti, fyzické hranice a hranice mentálne? Pozrieme sa na význam chráneného a bezpečného priestoru pre ľudský vývoj, nielen vonkajšieho, ale aj skrytého, vnútorného. Budeme sa venovať vplyvu dospelých na vývoj detí. Ako pôsobia psychické hranice a obmedzenia nás dospelých na vývoj detí? Ako vplýva orodičovanie (rodičovská starostlivosť) a bezpodmienečný priestor vnútri nás dospelých na vývoj detí? Dozvieme sa viac o tom, aký rodičovský a chránený priestor potrebujú deti rôzneho veku a aké sú primerané hranice v jednotlivých vekových obdobiach detí.

V rámci nových pojmov sa porozprávame o primárnom a sekundárnom svete, a o tom, ako vyzerajú hranice v týchto svetoch. Dieter nám k tejto téme ponúka pohľad na to, ako sa stratí primárny priestor a vzniká sekundárna sloboda. O význame primárneho – základného priestoru pre vývoj dieťaťa a o plynulom prechode do vnútornej – sekundárnej slobody…a my budeme so zatajeným dychom načúvať …

V októbri 2017 sa uskutočnil prvý zo série troch seminárov pre školský rok 2017/2018 s témou Ako sa človek učí? a okrem februárového seminára pripravujeme ešte seminár v júni (8.-10. jún 2018) s témou Nové deti, Aspergerov syndróm, autizmus.

Seminár bude tlmočený do SJ.

Viac informácií nájdete:

Online prihláška TU.
Na stránke TU.
FB Intuitívna komunikácia TU.

Emailová adresa: info@intuitivnapedagogika.sk

Organizačný tím – Lenka, Evka, Miška

Zdroj: www.facebook.com