Detské múzeum SNM

Adresa Vajanského nábrežie 2, 813 31 Bratislava Email info@detskemuzeum.sk Telefón +421 2 204 691 60 Web www.detskemuzeum.sk

Detské múzeum SNM je priestor, ktorý víta všetky deti a všetkých dospelých, ktorí si zachovali veľké zvedavé detské oči a hravú detskú dušu.

Detské múzeum je priestor bez bariér, ktorý je vymyslený tak, aby sa v ňom cítili pohodlne a bezpečne všetci bez ohľadu na vek alebo zdravotné obmedzenia – tento princíp platí pre návštevníkov, rovnako ako pre zamestnancov, čoho dôkazom je naše chránené pracovné miesto – pokladník/pokladníčka.

Poskytuje priestor pre rodiny s deťmi stráviť spoločné chvíle a inšpirovať k celoživotnému vzdelávaniu prostredníctvom hry.

Tiež ponúka alternatívu aktívneho a tvorivého spôsobu trávenia voľného času, vyzývajúcu deti k aktívnej participácií s vytvoreným prostredím: v rámci interaktívnych výstav, sofistikovaných detských ihrísk, tvorivých dielní, ale aj špecializovaných programov.

Pre deti predstavuje Detské múzeum možnosť zábavného objavovania, hrania sa, tvorenia a nadobúdania nových zážitkov s kamarátmi. Na rozdiel od klasického múzea či iných inštitúcií využíva Detské múzeum najmä princíp „rukolapnosti“ (hands on), takže DOTÝKAŤ SA VYSTAVENÝCH EXPONÁTOV JE TU PRIKÁZANÉ.

 

Múzeum Vám ponúka množstvo vzdelávaco-poznávacích aktivít pre rodiny, školy a škôlky. Rodičia zažijú veľa zábavy so svojimi deťmi v rámci interaktívnych výstav, tvorivých dielní a v detskom laboratóriu. Detské múzeum SNM je členom medzinárodnej profesionálnej asociácie detských múzeí The Hands On! Europe Association of Childrens’ Museum, ktorá bola založená v roku 1994  a v súčasnosti má viac ako 90 členov z 34 európskych krajín. Ide o spoločný neziskový projekt občianskeho združenia Art Friends a Slovenského národného múzea. Detské múzeum bolo vytvorené ako organizačná jednotka o.z. Art Friends s právnou subjektivitou. Možno ho považovať za jeden z prvých projektov verejno-súkromného partnerstva v oblasti kultúry na Slovensku.

Otváracie hodiny:

Pondelok – nedeľa: 10.00 – 18.0 h

Múzeum je otvorené 7 dní v týždni aj počas štátnych sviatkov a pamätných dní.

Časti múzea:

 1. Interaktívne výstavy (menia sa každého polroka)
 2. Detské laboratórium (pre deti vo veku od 6 do 12 r.)
 3. Tvorivé dielne (možnosť pre deti a rodičov so šikovnými rukami)
 4. Kútik pre najmenších pre deti 0 – 4 r. (hrací a objavovací kútik vedľa oddychovej zóny s občerstvením)
 5. Detské kino (kino premieta nonstop skvelé náučné animované filmy z cyklu Bol raz jeden..)
 6. Cukráreň/Kaviareň
 7. Obchodík (nevšedné hračky pre malých vedátorov)

Cukráreň je otvorená pre všetkých návštevníkov múzea a je otvorená v rovnakých časoch ako detské múzeum tzn. od 10.00 do 18.00 h. Pre všetkých malých aj veľkých je tu možnosť oddýchnuť si v tejto oddychovej zóne. Milý personál Vám ponúkne rad detských nápojov, čerstvé šťavy, zákusky, bagety a toasty či chutnú kávičku a čaj. Záleží im na vašom zdraví a línii, a preto nájdete v ponuke sortiment výživných, a nie príliš kalorických výrobkov. Neutrpí ani vaša peňaženka – v centre mesta nikde inde nenájdete.

Vstupné

 • Dieťa (1 – 15 r) – 3 €
 • Študenti a dospelí (15 – 79) – 2 €
 • Žiaci v rámci školskej skupiny – 2 € /žiak, pedagogický dozor zdarma (max 1 človek na 10 žiakov)

Objednaný lektorský výklad a program k interaktívnym výstavám 10,- €/trieda

Akcia Dopoludnia v múzeu: deti do 3 rokov a 1 rodič : 50% zľava. Akcia podporuje rodičov na rodičovskej dovolenke.

Deti, ktoré preukážu cestovný lístok zo SAD alebo ŽSR s rovnakým dátumom ako je deň ich návštevy a cieľovou stanicou Bratislava majú 33% zľavu.

Deti od 0 -1 roka, deti z detských domovov, dospelí od 80 rokov, držitelia preukazu ZŤP, držitelia preukazu ICOM, držitelia preukazu pracovníkov múzeí/galérií SR a ČR, členovia klubu priateľov SNM – zdarma

Kombinované vstupné: Detské múzeum SNM + SNM

Dieťa do 6 rokov – 3 €
Dieťa nad 6 rokov – 5 €
Dospelí – 3,50 €
Seniori – 2 €
Rodinné vstupné – malé 11,00 € (1 dospelí + 2 deti)
Rodinné vstupné – veľké 17,00 € (2 dospelí + 3 deti)
Žiaci v rámci školskej skupiny 3 € / alebo 3 KP , pedagogický dozor zdarma (max 1 človek na 10 žiakov)
Vopred objednaný lektorský výklad a program k interaktívnym výstavám v Detskom múzeu 10,- €/trieda

Klienti Poštovej banky, držitelia karty Bratislava City Card, držitelia karty JUNIOR RAILPLUS EURO 26, KLASIK RAILPLUS, SENIOR RAILPLUS – 4,80 €

Ak by ste sa chceli stať členom KLUBU KAMARÁTOV DETSKÉHO MÚZEA – stačí vyplniť prihlášku, nechať sa odfotiť pracovníkom SNM, zaplatiť členský príspevok do jednej z kategórií členstva v pokladni, vyzdvihnúť si dočasnú členskú kartu Kamaráta DM SNM (riadnu členskú kartu Vám vydajú do 10 pracovných dní od vydania dočasnej).

Členská karta vystavená na meno dieťaťa alebo detí, obsahuje portrét dieťaťa/detí a je neprenosná. Meniť sa môžu iba dospelé osoby v sprievode.

Detské múzeum SNM sídli v sídelnej budove SNM, zadný trakt – vchod z Múzejnej ulice.

Ako sa tam dostanete?

 • Autom
  Vajanského nábrežie – smer Šafárikovo námestie: prvá odbočka v pravo od Nového mostu k lodnému osobnému prístavu.
  Vajanského nábrežie – smer k Novému mostu: prvá odbočka v ľavo k lodnému osobnému prístavu.
  Možnosť parkovania na platenom parkovisku pri prístave alebo na parkovacích miestach v okolitých uliciach.
 • MHD
  Zo Šafárikovho námestia – električky 4, 5, 9, 12, 13
  Zo Šafárikovho námestia – autobusy 95
  Z Nového mostu – električky 1, 4, 5, 9, 12, 17
  Z Nového mostu – autobusy 28, 29, 30, 37, 70, 88, 91, 191

Zdroj: www.detskemuzeum.sk