19. júl 2019 / Meniny má Dušana

Záhady Slovenska v OC MAX

Výstava najznámejších legiend a povestí zo Slovenska.
Záhady Slovenska v OC MAX

Výstavu najznámejších legiend a povestí nájdete na poschodí (vedľa Palace café & bowling) nášho nákupného centra od 10.1. do 28.2.

Na Slovensku sú zvláštne miesta, ktorým sa od nepamäti ľudia vyhýbali. Išlo predovšetkým o lokality, na ktorých sa udialo niečo nezvyčajné – vraždy, popravy, úmrtia ľudí za zvláštnych okolností, rôzne boje či bitky...

Na týchto podivných miestach sa veľakrát zjavovali rôzne strašidlá - bosorky, biele panie, bezhlaví ľudia alebo duchovia. Od pradávnych čias si ľudia tieto povesti medzi sebou rozprávali z generácie na generáciu až napokon zľudoveli.Okrem všeobecne známych povestí ako sú Studňa lásky, Rytieri spod Sitna, Záhadný kameň v košickom Dóme a pod. Výstava prináša aj najstaršie záhady z praveku ako sú Val obrov, Záhada slovenských rondelov či Ľudožrúti na Molpíre.
Ďalšou časťou výstavy sú povesti či záhady späté s historickými postavami – najznámejším slovenským zbojníkom Jurajom Jánošíkom, krvavou grófkou Alžbetou Bátoryovou či kamaldulským mníchom Cypriánom z Červeného kláštora.
Na výstave nájdete aj smutné historické udalosti akými boli veľké zemetrasenie v Komárne v roku 1763 a Kremnici v roku 1443 či tajomstvo Kostolíka v Ludrovej.
Výstava prináša aj najväčšiu záhadu Slovenska a tou je tajomná Mesačná jaskyňa.

Zdroj: ocmax.sk
Komentáre