21. marec 2019 / Meniny má Blahoslav

Workshop kreslenia komiksu pre deti

Workshop kreslenia komiksu pre deti s časopisom Bublina interaktívne, literárno-dramatické prestavenie.
Workshop kreslenia komiksu pre deti

Vstup zdarma.

Dá sa byť na troch miestach naraz? V komikse áno. Staňte sa aj vy autormi komiksového príbehu. Alebo sa stane rovno komiksovým superhrdinom! Môže ním byť každý. Stačí spojiť seba s obľúbeným zvieraťom, pridať svojej postave superschopnosť a pustiť sa do vymýšľania a kreslenia vlastného komiksového príbehu na workshope vedenom autorkami časopisu Bublina.

Časopis Bublina prináša aktuálne témy, ktorými sa deti môžu zaoberať a inšpirovať. Od hudby, športu, ekológie, vedy a histórie, po poučné alebo vtipné komiksy, aktivity a hry. Do časopisu prispieva množstvo kvalitných autorov, napríklad Michal Hvorecký, Samo Marec, Oliver Rehák, Samo Trnka, Tomáš Hudák, Daniel Hevier ml., či Zuzana Lišková a kreslia vychytení slovenskí ilustrátori: Barbora Idesová, Ďuro Balogh, Petra Lukovicsová, Mária Kralovič, Michaela Mihalyiová, Ivana Šáteková, Vilo Slaminka, Broňa Schragge a mnohí ďalší.

Zážitok tu a teraz, vďaka ktorému si deti môžu skúsiť najrôznejšie životné situácie nanečisto. Interaktívna forma predstavení zaisťuje zapojenie každého dietka do divadelnej akcie. Dramatické techniky EDUdramy prinášajú veľa výhod: rozvíjajú osobnosť, komunikačné zručnosti, ale aj toleranciu a vnímavosť voči okoliu či kontextové myslenie. EDUdrama je súčasťou Združenia tvorivej dramatiky Slovenska, Asociace českých dramacenter, medzinárodnej organizácie IDEA (International Drama Education Association), spolupracuje s Katedrou výchovnej dramatiky DAMU v Prahe, nadväzuje spoluprácu s ďalšími organizáciami na Slovensku (Národné osvetové centrum, Slovenská národná galéria), v Maďarsku (Káva Drama, Magyar Dramapedagogiai Tarsasag), Fidea vo Fínsku, UCD Dublin a ďalšími.

Zdroj: facebook.com
Podobné podujatia
Výstava: Veľká noc ide...
ZA
Výstava: Veľká noc ide...

K jarnému obdobiu neodmysliteľne patria zdobené vajíčka – kraslice, ktoré...

PREMIÉRA: Putovanie so sobíkom
SR
PREMIÉRA: Putovanie so sobíkom

Putovanie so sobíkom rozpráva príbeh o prvom roku života malého...

Veľký vlakový výlet 2019
KE
Veľký vlakový výlet 2019

Predstavujeme Vám plán jázd v roku 2019 na Košickej detskej...

Apríl v BIBIANE
BA
Apríl v BIBIANE

Srdečne Vás pozývame na kolektívne verejné aj súkromné predstavenia v...

Apríl v KZP pre deti
BA
Apríl v KZP pre deti

Aprílový výber pre deti z celého programu Kultúrneho zariadenia Petržalka.

Komentáre