16. október 2018 / Meniny má Vladimíra

Workshop kreslenia komiksu pre deti

Workshop kreslenia komiksu pre deti s časopisom Bublina interaktívne, literárno-dramatické prestavenie.
Workshop kreslenia komiksu pre deti

Vstup zdarma.

Dá sa byť na troch miestach naraz? V komikse áno. Staňte sa aj vy autormi komiksového príbehu. Alebo sa stane rovno komiksovým superhrdinom! Môže ním byť každý. Stačí spojiť seba s obľúbeným zvieraťom, pridať svojej postave superschopnosť a pustiť sa do vymýšľania a kreslenia vlastného komiksového príbehu na workshope vedenom autorkami časopisu Bublina.

Časopis Bublina prináša aktuálne témy, ktorými sa deti môžu zaoberať a inšpirovať. Od hudby, športu, ekológie, vedy a histórie, po poučné alebo vtipné komiksy, aktivity a hry. Do časopisu prispieva množstvo kvalitných autorov, napríklad Michal Hvorecký, Samo Marec, Oliver Rehák, Samo Trnka, Tomáš Hudák, Daniel Hevier ml., či Zuzana Lišková a kreslia vychytení slovenskí ilustrátori: Barbora Idesová, Ďuro Balogh, Petra Lukovicsová, Mária Kralovič, Michaela Mihalyiová, Ivana Šáteková, Vilo Slaminka, Broňa Schragge a mnohí ďalší.

Zážitok tu a teraz, vďaka ktorému si deti môžu skúsiť najrôznejšie životné situácie nanečisto. Interaktívna forma predstavení zaisťuje zapojenie každého dietka do divadelnej akcie. Dramatické techniky EDUdramy prinášajú veľa výhod: rozvíjajú osobnosť, komunikačné zručnosti, ale aj toleranciu a vnímavosť voči okoliu či kontextové myslenie. EDUdrama je súčasťou Združenia tvorivej dramatiky Slovenska, Asociace českých dramacenter, medzinárodnej organizácie IDEA (International Drama Education Association), spolupracuje s Katedrou výchovnej dramatiky DAMU v Prahe, nadväzuje spoluprácu s ďalšími organizáciami na Slovensku (Národné osvetové centrum, Slovenská národná galéria), v Maďarsku (Káva Drama, Magyar Dramapedagogiai Tarsasag), Fidea vo Fínsku, UCD Dublin a ďalšími.

Zdroj: facebook.com
Podobné podujatia
Umenie v Kuchyni pre Deti
BA
Umenie v Kuchyni pre Deti

Zoberte deti a príďte na interaktívne workshopy pre celú rodinu...

Levický jarmok 2018
NR
Levický jarmok 2018

Pozývame vás na Levický jarmok.

3. Narodeniny Forumu Poprad
PO
3. Narodeniny Forumu Poprad

Prijmite prosím naše pozvanie na oslavu tretích narodenín Forumu Poprad!...

Halloween plný superlatívov vo Familyparku
SR
Halloween plný superlatívov vo Familyparku

Tento rok sa môžete tešiť na 10 dní strašidelnej zábavy...

Jesenné prázdniny na Liptove
ZA
Jesenné prázdniny na Liptove

Nádherné babie leto na Liptove je zážitkom na celý život....

Komentáre