8. marec 2021 / Meniny má Alan, Alana

Výtvarná rozcvička: HĽA, ČLOVEK!

Novinka zo SNG! Vzdelávacie animované videá o tom, ako vnímať a tvoriť umenie.
Výtvarná rozcvička: HĽA, ČLOVEK!

Pred tvorivou aktivitou sa treba rozcvičiť! Rozohriať a naladiť sa, zbystriť zrak pre vnímanie umeleckých diel. Cyklus vzdelávacích videí Slovenskej národnej galérie vtiahne žiakov do sveta vizuálneho umenia cez päť aktuálnych tém a tvorivých workshopov. Animované videá približujú zdigitalizované výtvarné diela zo zbierok slovenských galérií a otvárajú nové možnosti ich využitia v oblasti vzdelávania umením v škole či doma. 

Ako zobrazuje umenie ľudskú postavu, naše telo a ako skúma našu rôznorodosť? Video s názvom Hľa, človek! predstavuje diela výtvarníkov druhej polovice 20. storočia a ich prístup k zobrazeniu figúry či k práci s vlastným telom. Načrtáva tiež, ako sa v rôznych historických obdobiach menili predstavy o ideálnom ľudskom tele. Workshop ukazuje, ako si odliať detaily vlastného tela do krehkej sadry.

Obsah videa voľne nadväzuje na iŠVP pre 2. stupeň ZŠ, primárne na predmet Výtvarná výchova a je určený pre žiakov od 6. ročníka vyššie, ktorí si začínajú viac uvedomovať vlastné telo.

Ako pracovať s videom sa dozviete TU.

Zdroj: webumenia.sk
Komentáre