15. december 2018 / Meniny má Ivica

Vianočný les na Nádvorí sv. Jána Nepomuckého

V centre Bratislavy vyrástol Vianočný les plný voňavých stromčekov.
Vianočný les na Nádvorí sv. Jána Nepomuckého

Nádvorie sv. Jána Nepomuckého sa premenilo na Vianočný les, ktorý tvoria stromčeky vyzdobené žiakmi a študentmi z bratislavských základných a umeleckých škôl.

Vianočná nádhera

Vianočný les tvorí 26 stromčekov, ktoré darovala spoločnosť Bauhaus. Kompletné dielo bratislavských školákov v plnej kráse budete môcť na Nádvorí sv. Jána Nepomuckého obdivovať každý deň až do 15. decembra. Navyše v čase od 17:00 do 22:00 hod. bude spustená svetelná videoprojekcia, ktorá vytvorí dojem zasneženej zimnej krajiny.

Najkrajšie vyzdobený vianočný stromček, ktorý ocení umelecká porota, bude 4. decembra odmenený lákavou cenou – vstupenkami pre celú triedu na rozprávku Mestského divadla P. O. Hviezdoslava Tri prasiatka.

Z Nádvoria sv. Jána Nepomuckého sa stromčeky 16. decembra presťahujú na Námestie SNP, kde budú súčasťou scény pre rodiny s deťmi v rámci podujatia Dobrý trh. Originálne vianočné stromčeky odtiaľto prvýkrát poputujú do domovov dôchodcov, združení pre ľudí bez domova, dobročinných organizácií, ale aj do rodín v núdzi.

Príde aj Olaf

Slávnostné vyhlásenie víťazného stromčeka sa uskutoční 4. decembra o 16:00 hod. na Hlavnom námestí. Pre návštevníkov je pripravené divadelno-muzikálové prevedenie obľúbenej rozprávky Frozen – Ľadové kráľovstvo. Talentované herečky Andrea Somorovská (Elza) a Lucia Bugalová (Anna), ktoré aj nadabovali a naspievali slovenskú verziu animovaného filmu, predstavia známi príbeh dvoch sestier. Okrem Anny a Elzy príde na Hlavné námestie aj snehuliak Olaf v nadživotnej veľkosti a zaznejú piesne z nového filmu Vianoce s Olafom.

Podobné podujatia
Klzisko v Eurovea
BA
Klzisko v Eurovea

Zažite rozprávkovú zimu v Eurovea. Od polovice decembra sa môžete...

Anjelské Vianoce v CVČ
BA
Anjelské Vianoce v CVČ

Pre všetkých krúžkarov máme posledný predvianočný týždeň namiesto krúžkov pripravené...

Levické Vianoce
NR
Levické Vianoce

Srdečne pozývame všetkých občanov na vianočné trhy.

Vianoce v Hoteli SLOVAN*** Tatranská Lomnica
PO
Vianoce v Hoteli SLOVAN*** Tatranská Lomnica

Zimná rozprávková krajina, žiara vianočného stromčeka, skvelá gastronómia s vianočnými...

Vianočný pobyt vo Wellness Hoteli Patince ****
NR
Vianočný pobyt vo Wellness Hoteli Patince ****

Len do konca septembra - first moment zľava na Vianočné...

Komentáre