14. november 2018 / Meniny má Irma

Vianočný čas v CENTRALe

Atmosféra vianočných sviatkov zaplní aj priestory nákupného centra CENTRAL. Návštevníci sa môžu tešiť na bohaté inšpirácie, nákupy a zábavu. Nenechajte si ujsť
Vianočný čas v CENTRALe

Počas adventu nás čakajú vianočné trhy, kreatívne dielničky, zdobenie medovníčkov, hudobné, tanečné vystúpenia a možnosť niekoho potešiť maličkosťou alebo urobiť krajšie Vianoce rodinám v krízovom centre Slunce. Pred Billou, pod naším vianočným stromčekom, bude pripravená vianočná krabica, kde môžete hádzať nové veci ako hračky, oblečenie, kozmetiku alebo elektroniku. Všetky tieto darčeky poputujú do krízového centra Slunce v Komárne.

Bratislavské nákupné centrum sa zapojilo do celosvetového sviatku štedrosti, ktorý oslavuje dobro a šíri dobré skutky počas celého adventu. #GivingTuesday 28. novembra odštartuje v OC Central projekt Daruj radosť, počas ktorého sa návštevníci budú môcť nezištne obdarovať navzájom alebo pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú. V spolupráci s nadáciou PONTIS a Dobrou krajinou, ktorá priniesla krásnu myšlienku projektu #GivingTuesday, by chceli potešiť každého, kto o to stojí a podporiť propagáciu nezištného dávania a obdarovávania sa.

Počas celého adventu, až do 20. decembra 2017, bude možné na vianočný stromček v nákupnom centre vešať kúsky dobra a na oplátku zas po inom siahnuť. Na vianočný stromček v nákupnom centre bude môcť pripnúť milý odkaz i poukaz na kávičku či obed, ktorý si niekto iný zase nájde. Central verí, že stromček spoločne s návštevníkmi zaplní dobrom s krásnymi odkazmi - napríklad pre vyčerpanú mamičku, pre staršiu babičku, zvedavého deduška alebo neposedného škôlkára. A ktovie, možno niekto zanechá dobro i pre Vás...

V stredu 6. decembra sa môžete tešiť na Mikuláša, ktorý opäť zavíta do nášho nákupného centra. Prinesie si so sebou aj pomocníkov – Anjela a Čerta. Tento deň sa bude niesť v mikulášskej atmosfére, kde si môžete vychutnať divadielko a pripraviť s detičkami krásne vianočné ozdoby. Naši najmenší návštevníci budú mať možnosť predviesť svoj talent a Mikulášovi zarecitovať básničku či zaspievať pesničku.

Nedeľa 10. 12. sa opäť v Centrale ponesie v znamení pomoci tým, ktorí to potrebujú vďaka charitatívnej aukcii vianočných stromčekov Nordmander 2017. Okrem samotných voňavých živých stromčekov budú môcť dražitelia vyhrať aj originálne darčeky a svojou sumou prispieť na rehabilitáciu 6-ročnej Zojky s veľmi vzácnym ochorením v centre Svetielko v Prešove. Krásnou charitatívnou akciou nás prevedie známy moderátor Michal Sabo, ktorý vianočné jedličky bude dražiť už po tretí raz. Ako každý rok, aj teraz našim návštevníkom chceme priniesť tradičné slovenské Vianoce.

Okrem vianočných trhov si 13. 12. pripomenieme tradíciu tohto magického dňa. Oslávte s nami čarovnú Luciu, pretože „Od Lucie do Vianoc, každá noc má svoju moc!“ Tradičné slovenské ľudové tradície i miestne zvyky si s nami v Centrale pripomenie folklórny súbor z Vajnor a večer \”Na Luciu\” ukončia čarovné vianočné koledy, ktoré vás naladia na správnu sviatočnú atmosféru. Štyri dni pred Štedrým dňom bude v OC Central vianočná nálada už v plnom prúde. Príďte sa s nami naladiť na sviatky so slovenskými koledami, divadlom či pri pečení sladkých vianočných dobrôt. Zabudnite na chvíľu na zhon a predvianočný stres a vychutnajte si zvuky ľudových nástrojov, milé príbehy či vôňu škorice a vanilky.

20. decembra si v OC Central vyrobíme \”malé Vianoce\” s bohatým kultúrnym programom plným vianočných piesní, folklórnej hudby a dobrej nálady.

Program:

Mikuláš v CENTRALe (6. 12. 2017):

 • 15:00 – 19:00 Tvorivé dielne
 • 15:00 – 19:00 Workshop Curaprox: Zdravý úsmev

 • 15:00 Kúzelník Daro
1
 • 15:30 Tanečné vystúpenie a súťaže
 • 16:00 Divadielko Mici a Mňau
 • 16:45 Tanečné vystúpenie a súťaže
 • 17:15 Kúzelník Daro
 • 18:00 Príchod Mikuláša

Ľudové popoludnie v CENTRALe (13. 12. 2017):

 • 15:00 – 19:00 Tvorivé dielne
 • 15:30 Vajnorské obyčaje a kroje
 • 16:15 Kytica piesní z Vajnor
 • 17:00 Tanečná škola
 • 17:45 Kytica piesní z Vajnor
 • 18:30 Vianočné koledy

Privítanie Vianoc (20. 12. 2017):

 • 15:00 - 19:00 - Tvorivé dielne
 • 15:15 - Zdravé pečenie s Mirkou Luberdovou
 • 15:30 - FS Muzička
 • 16:00 - Divadlo zo šuflíka: Zlatá rybka
 • 16:45 - Základná umelecká škola J. Kresánka
 • 17:30 - FS Muzička
 • 18:00 - DFS Čečinka   Tešíme sa na vás v OC Central Bratislava!
Zdroj: central.sk
Galéria
Podobné podujatia
PREMIÉRA: Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny
SR
PREMIÉRA: Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny

Druhá časť čarodejníckej série od J.K. Rowlingovej – Fantastické zvery...

Festival francúzskych filmov Trenčín
TN
Festival francúzskych filmov Trenčín

Kúsok Francúzska príde v novembri do Trenčína.

Výstava vláčikov na Trenčianskom hrade
TN
Výstava vláčikov na Trenčianskom hrade

Pre všetkých malých aj veľkých je tu očakávaná výstava vláčikov...

Predstavenie: ZOZNAMKA alebo Prečo ešte nemám svojho Milana?
BA
Predstavenie: ZOZNAMKA alebo Prečo ešte nemám svojho Milana?

Zážitková divadelná show pre všetkých, ktorí hľadajú lásku a zábavu...

Vianočné trhy v Bratislava 2018
BA
Vianočné trhy v Bratislava 2018

Predvianočný čas je v Bratislave neodmysliteľne spájaný s rozžiarenými ulicami,...

Komentáre