22. január 2019 / Meniny má Zora

Večer svätých 2018

Už tradične pripravujeme pre deti zábavno-kultúrno-duchovný večer s názvom „Večer svätých“.
Večer svätých 2018

Už tradične pripravujeme pre deti zábavno-kultúrno-duchovný večer s názvom „Večer svätých“, pri ktorom chceme deťom príťažlivým spôsobom pomôcť lepšie porozumieť tomuto sviatku a kresťanským zvykom.

Pod vedením kňazov, seminaristov a animátorov a detského zboru a orchestra sa budú konať v Pastoračnom centre rozličné hry, divadelné scénky, tance, ukazovačky, ktoré budú prepletené katechézou. Deti sa môžu obliecť do šiat, ktoré pripomínajú jednotlivých svätých a tak sa o nich niečo dozvedieť a stať sa ich ikonami. Ide nám o to, aby sme našim deťom dali alternatívu zážitku propri odkresťančených halloweenskych večierkoch, ktoré banalizujú dôležité skutočnosti.

Toto podujatie bude v stredu 31. októbra v predvečer sviatku Všetkých svätých od 15.00h. Súčasťou programu bude sv. omša pri sviečkach o 18.00h. Po sv. omši pôjdeme v sprievode svetla a za spevu litánií k všetkým svätým do domu Betlehem sestier Misionárok lásky navštíviť chudobných, odovzdať im dary a zaspievať im. Preto môžte priniesť i ľubovoľný dar pre chudobných (napr. akékoľvek potraviny, ponožky, čiapku, rukavice a pod.). Privítame aj pomoc našich šikovných gazdiniek, ktoré môžu pripraviť nejaké dobroty do občerstvenia našej nebeskej hostiny.

Zdroj: facebook.com
Podobné podujatia
ŠĽAHAČKOVÁ PRINCEZNÁ
BA
ŠĽAHAČKOVÁ PRINCEZNÁ

rozprávkový muzikál tvorcov Hammel - Peteraj - Ďurovčík Rozprávka, ktorá...

Cestovateľský festival Cestou necestou v Žiline
ZA
Cestovateľský festival Cestou necestou v Žiline

Troj-dňový festival cestou necestou zavíta aj do žilinskej Stanice.

PREMIÉRA: Návrat domov
SR
PREMIÉRA: Návrat domov

Bella bola len šteniatko, keď si ju Lucas adoptoval a...

Polročné prázdniny v Hoteli SLOVAN*** Tatranská Lomnica
PO
Polročné prázdniny v Hoteli SLOVAN*** Tatranská Lomnica

Užite si polročné prázdniny s deťmi v pohodlí a priateľskej...

Komentáre