25. apríl 2019 / Meniny má Marek

Večer svätých 2018

Už tradične pripravujeme pre deti zábavno-kultúrno-duchovný večer s názvom „Večer svätých“.
Večer svätých 2018

Už tradične pripravujeme pre deti zábavno-kultúrno-duchovný večer s názvom „Večer svätých“, pri ktorom chceme deťom príťažlivým spôsobom pomôcť lepšie porozumieť tomuto sviatku a kresťanským zvykom.

Pod vedením kňazov, seminaristov a animátorov a detského zboru a orchestra sa budú konať v Pastoračnom centre rozličné hry, divadelné scénky, tance, ukazovačky, ktoré budú prepletené katechézou. Deti sa môžu obliecť do šiat, ktoré pripomínajú jednotlivých svätých a tak sa o nich niečo dozvedieť a stať sa ich ikonami. Ide nám o to, aby sme našim deťom dali alternatívu zážitku propri odkresťančených halloweenskych večierkoch, ktoré banalizujú dôležité skutočnosti.

Toto podujatie bude v stredu 31. októbra v predvečer sviatku Všetkých svätých od 15.00h. Súčasťou programu bude sv. omša pri sviečkach o 18.00h. Po sv. omši pôjdeme v sprievode svetla a za spevu litánií k všetkým svätým do domu Betlehem sestier Misionárok lásky navštíviť chudobných, odovzdať im dary a zaspievať im. Preto môžte priniesť i ľubovoľný dar pre chudobných (napr. akékoľvek potraviny, ponožky, čiapku, rukavice a pod.). Privítame aj pomoc našich šikovných gazdiniek, ktoré môžu pripraviť nejaké dobroty do občerstvenia našej nebeskej hostiny.

Zdroj: facebook.com
Podobné podujatia
Predstavenie: Shirley Valentine
BA
Predstavenie: Shirley Valentine

One-woman show Zuzany Kronerovej v svetoznámej divadelnej hre W. Russela...

Máj v BIBIANE
BA
Máj v BIBIANE

Srdečne Vás pozývame na kolektívne verejné aj súkromné predstavenia v...

Jar plná zážitkov na zámku Schloss Hof
SR
Jar plná zážitkov na zámku Schloss Hof

Prijmite pozvanie na jarný výlet do zámku Schoss Hof, ktorý...

Máj v KZP pre deti
BA
Máj v KZP pre deti

Májový výber pre deti z celého programu Kultúrneho zariadenia Petržalka.

Komentáre