12. júl 2020 / Meniny má Nina

Špunti v galérii

Zážitkový program pre najmenších Špunti v galérii bude pokračovať aj na jeseň, a to v historickej budove Stredoslovenskej galérie na Dolnej 8.
Špunti v galérii

Zážitkový program pre najmenších Špunti v galérii, s ktorým sme začali v lete v záhrade vily Skuteckých, bude pokračovať aj na jeseň, a to v historickej budove Stredoslovenskej galérie na Dolnej 8.

Jesenní Špunti začínajú 8. októbra 2019 a projekt bude pokračovať do marca 2020.Na špuntíkov tentokrát čakajú rozmanité tvorivé hry spojené s kreslením, lepením, trhaním, modelovaním či strihaním. Zahráme sa s farbami, tvarmi, líniami, machuľami či bodmi, ktoré často umelci na obrazoch používajú. Budeme vychádzať z prebiehajúcej edukatívnej výstavy Ako na umenie…2 (krajina a príroda), na ktorej budeme skúmať, čo všetko sa nachádza v prírode, ako sa mení počas ročných období, kto v nej žije, ako sa o ňu starať, aby bola krajšia a zdravšia. Hmatom, čuchom, sluchom a zrakom spoznáme veci a prostredie okolo nás. Deti si budú môcť rozvíjať jemnú motoriku, výtvarné zručnosti, tvorivosť, koncentráciu a sebavyjadrenia.

Program je vedený galerijnými pedagogičkami a plánujeme ho oživiť i o pohybové a hudobné workshopy s profesionálnymi externými lektormi.

Stretnutia budeme mávať utorky a stredy o 9,30 – 10,15 hod. v priestoroch galérie na Dolnej 8 (Bethlenov dom) v Banskej Bystrici. Každý týždeň bude jedna téma, takže utorok aj stredu budeme robiť to isté.

(Výnimkou budú dva týždne v októbri, kedy bude mať utorky 15. a 22. 10. 2019 jednu téma a stredy 16. a 23. 10. 2019 bude druhá téma – s externým lektorom).

Rozhodli sme sa usporiadavať radšej dve skupiny za týždeň, tak aby v jednej skupine bolo max. 10 detí. Preto sa prosím na jednotlivé termíny nahlasujte aspoň 3 dni vopred na edukacne@ssgbb.sk alebo 048/470 16 24. Vstupné pre 1 dieťa v sprievode dospelej osoby bude ako predtým 2,- eurá.

Zdroj: ssgbb.sk
Podobné podujatia
FLORBAL TÁBOR 2020
BA
FLORBAL TÁBOR 2020

OPEN FLOORBALL CAMP už tradične otvára ďalšie turnusy na leto...

FLORBAL TÁBOR 2020
BA
FLORBAL TÁBOR 2020

OPEN FLOORBALL CAMP už tradične otvára ďalšie turnusy na leto...

Denný letný tábor na Hrade Modrý Kameň
BB
Denný letný tábor na Hrade Modrý Kameň

Slovenské národné múzeum - Múzeum bábkarských kultúr a hračiek aj...

Čarodejnice zo štvorlístka na Hrade Modrý Kameň
BB
Čarodejnice zo štvorlístka na Hrade Modrý Kameň

Viera v čarodejnice panuje naprieč celým svetom a celou históriou....

Letné farebné dni v knižnici
KE
Letné farebné dni v knižnici

Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrna organizácia Košického samosprávneho...

Komentáre