15. december 2019 / Meniny má Ivica

Špunti v galérii

Zážitkový program pre najmenších Špunti v galérii bude pokračovať aj na jeseň, a to v historickej budove Stredoslovenskej galérie na Dolnej 8.
Špunti v galérii

Zážitkový program pre najmenších Špunti v galérii, s ktorým sme začali v lete v záhrade vily Skuteckých, bude pokračovať aj na jeseň, a to v historickej budove Stredoslovenskej galérie na Dolnej 8.

Jesenní Špunti začínajú 8. októbra 2019 a projekt bude pokračovať do marca 2020.Na špuntíkov tentokrát čakajú rozmanité tvorivé hry spojené s kreslením, lepením, trhaním, modelovaním či strihaním. Zahráme sa s farbami, tvarmi, líniami, machuľami či bodmi, ktoré často umelci na obrazoch používajú. Budeme vychádzať z prebiehajúcej edukatívnej výstavy Ako na umenie…2 (krajina a príroda), na ktorej budeme skúmať, čo všetko sa nachádza v prírode, ako sa mení počas ročných období, kto v nej žije, ako sa o ňu starať, aby bola krajšia a zdravšia. Hmatom, čuchom, sluchom a zrakom spoznáme veci a prostredie okolo nás. Deti si budú môcť rozvíjať jemnú motoriku, výtvarné zručnosti, tvorivosť, koncentráciu a sebavyjadrenia.

Program je vedený galerijnými pedagogičkami a plánujeme ho oživiť i o pohybové a hudobné workshopy s profesionálnymi externými lektormi.

Stretnutia budeme mávať utorky a stredy o 9,30 – 10,15 hod. v priestoroch galérie na Dolnej 8 (Bethlenov dom) v Banskej Bystrici. Každý týždeň bude jedna téma, takže utorok aj stredu budeme robiť to isté.

(Výnimkou budú dva týždne v októbri, kedy bude mať utorky 15. a 22. 10. 2019 jednu téma a stredy 16. a 23. 10. 2019 bude druhá téma – s externým lektorom).

Rozhodli sme sa usporiadavať radšej dve skupiny za týždeň, tak aby v jednej skupine bolo max. 10 detí. Preto sa prosím na jednotlivé termíny nahlasujte aspoň 3 dni vopred na edukacne@ssgbb.sk alebo 048/470 16 24. Vstupné pre 1 dieťa v sprievode dospelej osoby bude ako predtým 2,- eurá.

Zdroj: ssgbb.sk
Podobné podujatia
Klzisko v Eurovea
BA
Klzisko v Eurovea

Vychutnajte si rozprávkovú zimu u nás na námestí v Eurovea.

Vianočné trhy vo zvolenskej Európe
BB
Vianočné trhy vo zvolenskej Európe

Tak ako každý rok sa budeme na Vás tešiť na...

Vianočná ZOO
KE
Vianočná ZOO

Prípravy na najkrajšie sviatky roka sú v plnom prúde aj...

Vianočné trhy v Brezne
BB
Vianočné trhy v Brezne

Mesto Brezno pozýva na trhy.

Vianočné trhy v Medzibrání
BB
Vianočné trhy v Medzibrání

Kultúrne a informačné centrum mesta Kremnica Vás pozýva na tradičné...

Komentáre