20. máj 2019 / Meniny má Bernard

Ružinovská zima 2018

Advent je obdobie, počas ktorého sa tešíme na najkrajšie sviatky v roku – Vianoce.
Ružinovská zima 2018

Aj tento rok pripravil Cultus Ružinov a MČ Bratislava Ružinov veľké množstvo podujatí. Ružinovská zima začína 1. decembra, divadelným predstavením Vianočníček v SD Nivy a končiť bude 23. decembra rozsvietením poslednej adventnej sviece v Parku A. Hlinku.

Program bude pokračovať v DK Ružinov jedinečným orchestrálnym predstavením Tuksoy, na ktorom zaznejú po prvý krát na Slovensku vybrané skladby turkických skladateľov z celého sveta. Komorný orchester Medzinárodnej organizácie turkickej kultúry odprezentuje už  2. decembra 2018 o 18:00 hod. výber tých najtalentovanejších mladých umelcov z krajín: Azerbajdžan, Kazachstan,  Kirgizsko, Uzbekistan, Turkménsko a Turecko.  Už tradične sa návštevníci môžu tešiť na Ružinovské folklórne Vianoce s FS Karpaty 13. decembra o 18:00, po ktorom sú všetci návštevníci pozvaní na kapustnicu. Vstupenky na Turksoy a Ružinovské folklórne Vianoce si môže zdarma vyzdvihnúť každý obyvateľ s trvalým bydliskom v Ružinove u informátora v DR Ružinov každý deň od 7:00 do 22:00. Počet je obmedzený. Prispieť svojou troškou budú môcť Ružinovčania na charitatívnom podujatí a to dňa 15. decembra pod názvom Vianočný festival s deťmi. Cieľom podujatia je finančne prispieť sociálne slabším rodinám a darovať im darček pod stromček. Súčasťou Ružinovskej zimy, bude aj charitatívna zbierka vianočného pečiva pod názvom Upečené z lásky. MČ Bratislava-Ružinov a Cultus Ružinov vyzýva všetkých dobrých ľudí, ktorý radi pečú a majú dobré srdce, aby tento rok napiekli o trochu viac pre tých, ktorým vianočné pečivo na stole bude chýbať. Vianočné pečivo môžete priniesť 23. decembra 2018 do DK Ružinov, Ružinovská 28, od 9:00 do 12:00 hod.

V Parku Andreja Hlinku sa bude každú nedeľu zapaľovať svieca na adventnom venci so sprievodným programom: Katka Ivánková, ZUŠ sv. Cecílie, spevácky zbor Cantus a na záver zaznejú Vianočné klavírne melódie. Deti sa môžu tešiť na príchod Mikuláša 6. decembra o 17:00 v Parku A. Hlinku, ktorý ich obdarí sladkým prekvapením.

Pre tých najmenších bude pripravené 8. decembra o 10:00 v SD Nivy, Vianočné filmové premietanie. Po kine príde Mikuláš so sladkým prekvapením.

Všetky deti sú pozvané na tvorivé dielne,  ktoré sa konajú 7. a 14. decembra o 17:00 v SD Prievoz. Ukážeme si rôzne možnosti zdobenia medovníčkov, skúsime tradičné techniky zdobenia a vytvoríme spolu medovníčkové variácie. Tradičné Prievozské Vianočné trhy sa konajú 14. decembra. Pre návštevníkov je pripravená súťaž o najkrajšiu detskú pohľadnicu, koledy s DFS Trávniček a tradičný adventný trh z vlastnoručnými výrobkami.

Vstup je zadarmo.

Podobné podujatia
Dlháčik hľadá poklad - Život na hrade
BA
Dlháčik hľadá poklad - Život na hrade

RC Dlháčik organizuje 6. ročník športovo zábavného popoludnia pre celé...

Deň detí vo Family Wellness Hoteli Patince****
NR
Deň detí vo Family Wellness Hoteli Patince****

Príďte si so svojimi ratolesťami vychutnať Pobyt Deň detí plný...

Jún v BIBIANE
BA
Jún v BIBIANE

Srdečne Vás pozývame na kolektívne verejné aj súkromné predstavenia v...

BRaK – Bratislavský knižný festival 2019
BA
BRaK – Bratislavský knižný festival 2019

Šiesty ročník multižánrového Bratislavského knižného festivalu BRaK sa bude konať...

Letný pobyt vo Wellness Hoteli Patince****
NR
Letný pobyt vo Wellness Hoteli Patince****

Zregenerujte svoj organizmus a načerpajte novú energiu vďaka blahodarným účinkom...

Komentáre