20. február 2020 / Meniny má Lívia

Povraznícke plodobranie 2

Obec Povrazník Vás v nedeľu 15.9.2019 od 12:00 do 18:00 pozýva na slávnosť hojnosti Povraznícke plodobranie 2, ktorá poteší všetky zmysly malých aj veľkých.
Povraznícke plodobranie 2

Obec Povrazník Vás srdečne pozýva na jesennú slávnosť Povraznícke plodobranie 2, zlatý klinec projektu Živé dedičstvo Povrazníka 2.

V nedeľu 15.9.2019 od 12:00 do 18:00 príďte k Obecnému úradu v Povrazníku ukázať, pozrieť si a ochutnať, čo sa v našich záhradách a sadoch tento rok urodilo. Pochváľte sa Vaším ovocím či plodovou zeleninou v čerstvej či spracovanej podobe.

Čaká Vás bohatý program vrátane troch ovocinárskych prednášok a poradenstva, tématického vystúpenia DETÍ z MŠ Strelníky a BÁBKOVÉHO DIVADLA ZUŠ Slovenská Ľupča.

Pre dospelých i DETI sme pripravili SÚŤAŽ Ovocný desaťboj a ukážky spracovania ovocia. Budete si môcť vyskúšať napríklad streľbu z luku do jablka, lisovanie muštu, lisovanie oleja z kôstkovín či mletie pracharandy. Pri súťaži zapojíte všetky Vaše zmysly a šikovnosť.

Zároveň slávnostne pokrstíme obecnú semienkáreň a priamo na mieste si môžete vymieňať semienka zeleniny či byliniek a okrasných kvetín a získať tak zaujímavosti do Vašej záhradky.

Okrem toho si budete môcť zakúpiť domáce dobroty od poctivých pestovateľov. Ak máte záujem o predaj, kontaktujte organizátorov buď e-mailom na andreamiklosova@hukala.sk alebo na t.č. 0904 523 398.

Výška vstupného je dobrovoľná.

Zdroj: povraznik.sk
Galéria
Komentáre