20. február 2020 / Meniny má Lívia

Posledný marcový víkend bude patriť dizajnu pre deti!

Bratislava uvíta prvý veľký predajný event dizajnových značiek pre deti, ktorý sa bude konať 24. - 26. marca 2017 v Starej tržnici.
Posledný marcový víkend bude patriť dizajnu pre deti!

KRÁSA ZACHRÁNI SVET:

Viac ako 50 značiek zo Slovenska a Čiech bude súčasťou prvého ročníka predajného eventu kid., ktorý prinesie značky z oblastí oblečenia, doplnkov, hračiek, knižiek, nábytku, dekoru, kozmetiky pre deti vo veku 0-12 rokov.

Prvý ročník sa zameriava najmä na pôvodné slovenské a české značky, lokálne obchody a online shopy s ponukou zahraničných dizajnových značiek. Okrem týchto sa návštevníkom predstaví aj ikonická francúzska značka Petit Bateau, ktorá sa na Slovensku odprezentuje po prvýkrát. „Veríme, že s čím deti vyrastajú, s čím sa hrajú, čo čítajú, nosia, na čo sa pozerajú, ovplyvňuje ich vnímanie sveta a estetiky ako takej.“, hovorí Marika Beňadik Majorová, jedna zo zakladateliek podujatia.

Kid. vznikol spojením 5 mám, ktoré okrem značných manažérskych skúseností spája aj láska k dizajnu. Chceme priniesť výber toho najlepšieho, čo sa pre deti robí a spojiť na jednom mieste predajcov, ktorí kladú vysoké nároky na kvalitu a dizajn. Spojili sme svoje sily pre tri dni plné krásna,“ dodáva Katarína Morávková, ktorá má na starosti predajcov.

DIZAJNÉRI DEŤOM:

Detstvo je obdobie, kedy sa najviac rozvíjame a vnímame svet, estetiku nevynímajúc. Inšpirovať ku vnímaniu krásna vôbec po prvýkrát budú aj prestížni slovenskí módni návrhári. Martin Hrča, Lenka Sršňová, Michaela Bednárová predstavia verejnosti svoje limitované edície určené výhradne deťom. Z Paríža pricestuje aj slovenská dizajnérka doplnkov z hodvábnych kravát, Zuzana Mikytová. V spoločnom „petit couture výstavnom priestore“ sa môžete tešiť na oblečenie, topánky, čelenky, legíny, či dizajnové ruksaky pre najmenších.

Súťaž o krásne dizajnové ceny.

POĎME SA ZABAVIŤ:

Kid. shop up nebude iba o nakupovaní, okrem 3 predajných dní budú pre návštevníkov a deti pripravené celodenné zážitky, služby, oddych a aktivity rôzneho druhu. „Na svoje si prídu otcovia aj deti, ktorých čaká kvalitný sprievodný program, ako napr.: workshopy kreslenia so SNG, workshop s Lenkou Sršňovou, talkshow Kristíny Farkašovej, detská škola varenia s Jemine, divadielko a koncert Uspávanky. Skrátka všetko preto, aby mala mama čo najviac pokoja na nakupovanie,“ dodávajú Katka Hulíková a Katka Rohaľová, ktoré majú v réžii aj sprievodný program. Pre návštevníkov bude samozrejme k dispozícii aj chill out zóna/kaviareň, parking pre kočíky a kútik na kojenie a prebaľovanie.

TRI SUDIČKY:

Kid. shop up je prvým podujatím svojho druhu na Slovensku. S hrdosťou môžeme oznámiť, že túto novú udalosť podporia svojou prítomnosťou aj tri známe mamy, milovníčky dizajnu a ambsádorky projektu - Kristína Farkašová, Tamara Šimončíková Heribanová a Ivica Jusková.

Vlastne celé moje detstvo bolo v tvare tvora tvorivého a keď sa vraciam do časov minulých, uvedomujem si, že sú to nielen vôňe, situácie, ale aj tie milé malé predmety, ktoré sú akoby kotvami v prístave mojich spomienok. Som šťastná, že som súčasťou a sklíčkom v kráse kaleidoskopu výnimočnej platformy pre deti a rodičov- kid. V dnešnom pretlaku možností považujem za zmysluplné a dôležité upriamiť pozornosť na kvalitné, poctivé a krásne,“ hovorí Tamara Šimončíková Heribanová o svojom rozhodnutí stať sa jednou z amasádoriek.

KID DESIGN AWARDS:

Ambíciou organizátoriek je aj založiť tradíciu oceňovania dizajnu pre deti. „Cieľom je každoročne vyzdvihnúť najlepší dizajn a šíriť povedomie o kvalitných značkách medzi verejnosťou. Zároveň chceme motivovať našich vystavovateľov, spomedzi ktorých naša odborná porota vyberie víťazov v kategóriách Produkt, Kolekcia a Komunikačný design,“ hovorí o ocenení Milada Halová, posledná z organizátoriek podujatia. Vyhlásenie víťazov bude súčasťou sobotného programu.

ZNAČKY, KTORÉ MILUJÚ DIZAJN:

Kid. sa koná za podpory partnerov, ktorí majú dizajn, inovatívnosť a kvalitu vo svojej DNA. Špeciálne poďakovanie patrí Bupi, Curaproxu, Tatra banke a magazínu EMMA, ktorí sa pre tento pilotný ročník stali najnajnajpartnermi podujatia.

Myšlienku Kid. tiež podporili: Slovenská národná galéria, Orange, Mercado, Gravimilk od Sunaru, Sedita, Petit Bateau, Tlačiarne Bardejov, Imagewell, Lucka, Slovart, café Matylda, Brick by brick, Apartmány Vlnka Piešťany, Little Gym, Vnímavé hračky.

Ďakujeme tiež členom kreatívnemu tímu: art directorke Mikine Dimunovej a jej dcére Samare (5) za identitu Kid., architektovi Michalovi Lošonskému za víziu a jej realizáciu, a Starej tržnici za jedinečný priestor.OTVORENÉ PRE VEREJNOSŤ:

 • Piatok: 10,00 – 20,00
 • Sobota: 10,00 – 22,00 (počas dňa prebieha v spodnej časti tržnice tradičný Farmársky trh, Kid. funguje na poschodí, a od 18.00 otvárame late night shopping)
 • Nedeľa: 10,00 – 19,00

PROGRAM_kid.

Piatok, 24. 3. 2017

 • 14:00 - 16:00 – detská škola varenia s Jeminé (v priestoroch Jeminé)
 • 16:00 - 17:00 - kreatívny workshop SNG pre mladšie deti (3 – 6 rokov)
 • 16:00 - 17:00 - kreatívny workshop SNG pre staršie deti (6 – 12)
 • 18:00 - 19:30 - krst knihy Pavla Weissa a Jozefa Danglara + čítačka + autogramiáda
 • 20:00 - záver dňa


sobota, 25. 3. 2017

 • 11:00 - 12:00 - divadielko Guľko Bambuľko. Divadlo Tuš
 • 13:00 - 15:00 - detská škola varenia s Jeminé (v priestore  Starej tržnice)
 • 18:00 - 19:00 - detský komorný koncert Uspávanky
 • 19:30 - 20:00 - vyhodnotenie/udeľovanie cien za nejlepší dizajn
 • 20:00 - 21:30 - talkshow ambasádorky Kristíny Farkašovej (s Ivicou Juskovou a Tamarou Heribanovou) + autogramiáda Krisny Farkašovej
 • 22:00 - záver dňa


nedeľa, 26. 3. 2017

 • 10:30 - 11:00 - Little Gym – cvičenie pre najmenších
 • 11:00 - 12:30 - kreatívny workshop Lenky Sršňovej
 • 12:30 - 13.00 - Little Gym – cvičenie pre najmenších
 • 13:30 - 14:30 - Brick by Brick, LEGO workshop/kreatívne stavanie
 • 14:00 - 16:00 - škola varenia Jeminé (v priestoroch Jemine)
 • 14:30 - 15:00 - Little Gym – cvičenie pre najmenších
 • 16:00 - 17:00 - detský koncert Pánko
 • 17:00 - 18:00 - Brick by Brick, LEGO workshop/kreatívne stavanie
 • 19:00 - záver dňa
Zdroj: kidshopup.com
Podobné podujatia
Karneval s večerníčkom
TT
Karneval s večerníčkom

Pozývame vás na tradičný karneval v meste Trnava.

Jarný tábor v Peekaboo
BB
Jarný tábor v Peekaboo

Oficiálne spúšťame prihlasovanie na dlho očakávaný jarný tábor.

Marec v BIBIANE
BA
Marec v BIBIANE

Srdečne Vás pozývame na kolektívne verejné aj súkromné predstavenia v...

Jarný tvorivý tábor v Múzeu Vojtecha Löfflera
KE
Jarný tvorivý tábor v Múzeu Vojtecha Löfflera

Bohaté tvorivé aktivity, kopec zábavy a originálnych nápadov.

Harry Potter Night vo Funnylande
TN
Harry Potter Night vo Funnylande

Vhodné pre všetky odvážne deti (od 5 do 13 rokov),...

Komentáre