22. september 2018 / Meniny má Móric

Pestré jesenné podujatia na zámku Schloss Hof

Malebný zámok Schloss Hof očarí návštevníkov v každom ročnom období. Pestrosť, ktorá je charakteristická pre jesenné obdobie, nájdeme aj v bohatej programovej ponuke.
Pestré jesenné podujatia na zámku Schloss Hof

Idylický zámocký areál Schloss Hof sa začiatkom septembra stane dejiskom Veľkej slávnosti koní. Návštevníci sa môžu tešiť na rozšírenú show i úchvatný rámcový program. Pod vedením talentovaných jazdcov predvedú svoje umenie v pútavých vystúpeniach na zámockej lúke azda tie najušľachtilejšie stvorenia – nádherné lipicány a silné norické kone. Čerešničkou na torte sú pôsobivé ukážky bojov mušketierov, obzvlášť zaujímavé cirkusové vystúpenia štvornohých obyvateľov zámockého statku i napínavé parkúrové skákanie. Deti určite ocenia možnosť zajazdiť si na poníkoch či zabaviť sa na úžasnom skákacom hrade zo slamy.

15 a 16. september je venovaný mimoriadne obľúbenému podujatiu – Festivalu umeleckých remesiel. Pripravený je jedinečný workshop s fascinujúcimi ukážkami, čo všetko sa dá „vykúzliť“ zo starého skla, lákavé predstavenie tradičnej techniky originálnej ručnej indigovej modrotlače či skvelá prezentácia umeleckého kováčstva a stolárstva. Ak návštevníkov zaujíma, ako sa pletú košíky, vyrábajú hrable či viažu metly, stačí len prísť a pozorovať zručných remeselníkov pri práci.

Jeseň je spojená s výrobou a púšťaním šarkanov. Posledný septembrový víkend sa na zámku Schloss Hof ponesie v znamení tejto krásnej tradície. Veľkí i malí návštevníci sú srdečne pozvaní vychutnať si veselé „divadlo na oblohe“ – Šarkaniádu.

13. a 14. októbra je v ponuke rozmanitý program v rámci Jesennej záhradnej slávnosti – zábavné vyrezávanie tekvíc, maľovanie na tvár, unikátne workshopy pre deti i dospelých a inšpiratívne kuchárske show. Jedinečnosť atmosféry obohatia tóny príjemnej hudby. Pestrá jesenná programová ponuka nadchýna návštevníkov z blízkeho okolia i vzdialenejších miest. Impozantný zámocký areál Schloss Hof nepochybne stojí za návštevu.

Termíny:

1. – 2.9. Veľká slávnosť koní
16.9. Festival umeleckých remesiel
30.9. Šarkaniáda
14.10. Jesenná záhradná slávnosť

Zámocký areál Schloss Hof je otvorený od 10:00 do 18:00 hod.

Miesto:           Schloss Hof 1, 2294 Schloßhof
Vstupné:         dospelí  13,- € | deti (6-18 rokov ) 8,- € I deti do 6 rokov zdarma I rodinná
vstupenka (2 dospelí + max. 3 deti) 34,- €

TIP: Navštívte skvelú výstavu „Čo svet JE? – Zmysel a zmyselnosť“ na zámku Niederweiden s výhodnou kombinovanou vstupenkou.

Zdroj: schlosshof.at
Galéria
Podobné podujatia
Prespávačka v KidsHouse
BA
Prespávačka v KidsHouse

Ak máš 6+ a hladáš dobrodružstvo a kopec zábavy v...

Výstava sôch čínskej terakotovej armády
BA
Výstava sôch čínskej terakotovej armády

Výstava jednej z najväčších čínskych pamiatok prvýkrát na Slovensku.

Biela noc v Eurovea
BA
Biela noc v Eurovea

Bratislavská Biela noc ponúka návštevníkom netradičnú umeleckú prechádzku nočným mestom...

SEPTEMBER a OKTÓBER v Divadle v podbalubí
BA
SEPTEMBER a OKTÓBER v Divadle v podbalubí

Pozrite si, aké divadelné predstavenia Vás čakajú počas septembra a...

Predstavenie: ZOZNAMKA alebo Prečo ešte nemám svojho Milana?
BA
Predstavenie: ZOZNAMKA alebo Prečo ešte nemám svojho Milana?

Zážitková divadelná show pre všetkých, ktorí hľadajú lásku a zábavu...

Komentáre