7. august 2020 / Meniny má Štefánia

Nitrianske kultúrne leto 2020

V najbližších letných týždňoch sa na nitriansku pešiu zónu, Svätoplukovo námestie a do mestských častí opäť vracia kultúra.
Nitrianske kultúrne leto 2020

Nitrianska radnica v spolupráci s ďalšími organizátormi zorganizuje od júla do septembra pestrú paletu kultúrnych podujatí, a to aj napriek ťažkostiam, ktoré spôsobila pandémia nového koronavírusu.

Už teraz sa môžete tešiť na rôzne kultúrne podujatia, divadelné predstavenia, premietanie filmov pod holým nebom, hudobné koncerty či festivaly. Program Nitrianskeho kultúrneho leta je pestrý a myslí na všetky vekové kategórie či milovníkov rôznych umeleckých a hudobných žánrov.

Program Nitrianskeho kultúrneho leta štartuje tento víkend 4. a 5. júla mestskými slávnosťami Nitra, milá Nitra.  Okrem tradičných podujatí ako je Sviatok nového chleba v Dražovciach, Letné kino na Dieloch, Drumpoint s tancovačkou na pešej zóne, Hájovský kotlík v Párovských Hájoch, Janíkovský ohnivák v Janíkovciach,  Chrenovský kotlík, Chrenovské stánky na Chrenovej, Bažant Kinematograf, či Street Food Track Fest bude pre Nitranov a návštevníkov mesta v Hideparku pripravený Flaam festival.

Nitrianske kultúrne leto myslí aj na najmenších. Organizátori pripravili od 12. júla do 9. augusta Detské divadelné nedele. Provizórne pódiá budú pravdepodobne pripravené v parčíku pri Divadle A. Bagara, na Borine, pri Kultúrnom centre na Zobore a inde.

„Veľkým lákadlom budú opäť Nitrianske hody. Uskutočnia sa 15. augusta na Svätoplukovom námestí. Veľký úspech zaznamenali vlani pri štarte obnoveného prvého ročníka. Nitrianske hody sa konali približne od 18. storočia. Možno si ich niektorí starší Nitrania ešte pamätajú, neskôr sa zlúčili s dožinkami, no potom sa zrušili aj dožinky,“ povedal viceprimátor Nitry Daniel Balko, ktorý má hlavný podiel na obnovení tejto niekdajšej tradície.

V septembri urobí bodku za letom Podzoborské vinobranie, ktoré je naplánované na 6. septembra, Športový deň bude na pešej zóne 11. septembra. Tradičná Rozlúčka s letom na Futbalovom ihrisku v Krškanoch zakončí bohatý program Nitrianskeho kultúrneho leta v sobotu 12. septembra.

„Teší ma, že aj napriek náročným predošlým mesiacom sa nám podarilo pripraviť na leto bohatý kultúrny program, ktorý do centra mesta a do mestských častí prinavráti život a zábavu. Verím, že pripravené podujatia potešia všetky vekové kategórie a každý si v nich nájde niečo zaujímavé. Pozývam všetkých Nitranov i návštevníkov nášho mesta, aby si prišli do Nitry užiť neopakovateľnú atmosféru a prežili množstvo príjemných zážitkov,“ povedal primátor mesta Nitry Marek Hattas.

Zdroj: nitra.sk
Podobné podujatia
Barbie deň v OC TULIP
ZA
Barbie deň v OC TULIP

V OC TULIP už v nedeľu 9.8.2020 na vás čaká...

Street food v Ružinove
BA
Street food v Ružinove

Oslava pouličnej gastronómie, slovenského vína a remeselného piva v príjemnom...

Denný letný camp 2020
BA
Denný letný camp 2020

Denný camp pre deti a mládež plný športu, hier, výletov,...

Letná kreatívna škola pre deti od 0 do 3 rokov
KE
Letná kreatívna škola pre deti od 0 do 3 rokov

Kreatívna škola je určená deťom od pol roka do 3...

Letná kreatívna škola pre deti od 4 do 6 rokov
KE
Letná kreatívna škola pre deti od 4 do 6 rokov

Kreatívna škola je určená deťom od 3 do 6 rokov.

Komentáre