1. december 2021 / Meniny má Edmund

Nevynechajte októbrový program v SNG

Boli ste už v Slovenskej národnej galérii? Určite nezaháľajte a pozrite si ich mimoriadne kvalitný a tvorivý program pre Vaše deti, či už vo forme interaktívnych výstav alebo voľnočasových aktivít.
Nevynechajte októbrový program v SNG

Aktuálne výstavy

 

Experimentálne expozície

Krajina za mapou

od 16. 5. 2019 / Esterházyho palác – 1. poschodie, Bratislava / kurátorka: Alexandra Kusá

Krátka 15-minútová interaktívna projekcia Podivuhodné dejiny umenia s profesorom Škrečkom, prepojená so sériou animovaných videí o slovenských výtvarníkoch, je určená deťom so záujmom o históriu umenia, ako aj laickým či poučeným dospelákom. Projekcia rozpráva príbeh umenia spôsobom, ktorý skĺbi poznanie a zábavu a vzbudí u návštevníka túžbu vedieť viac.

Podivuhodne dejiny umenia s profesorom Škrečkom_Foto_Juraj Starovecký,SNG (1)

Aktívna zóna – obraz, priestor, perspektíva

  1. 9. 2021 – 15. 4. 2022 / Esterházyho palác, 3. poschodie / vstup voľný / koncepcia: Eva Specogna Kotláriková

Ako sa priestor dostáva do dvoch dimenzií umeleckých diel? Akú úlohu zohráva zobrazovanie priestoru v umení? Príďte preskúmať priestor diel starého aj súčasného umenia. Zoznámte sa s princípmi perspektívy a jej premenami v dejinách umeleckej tvorby. Vďaka interaktívnym inštaláciám môžete lepšie uchopiť účinky lineárnej, obrátenej, vzdušnej a farebnej perspektívy a zažiť dojem hĺbky a nekonečného priestoru, ktoré diela vďaka týmto princípom vyvolávajú. Zistite, ako sa dá priestor kreatívne ohýbať.

Aktívna zóna_vizuál

Sprievodca aktívneho pozorovateľa                Novinka!

do 31. 12. 2021 / nájdete na pokladni v Esterházyho paláci

Sprievodca s úlohami, otázkami a námetmi na zamyslenie pre každého, kto chce lepšie spoznať aktuálne výstavy aj iné priestory SNG. Nájdete v ňom inšpirácie a podnety k tomu, čo všetko a ako možno vidieť na rôznych miestach galérie. Postačí vám ceruzka, otvorené oči a myseľ a chuť objavovať. Sprievodcu pripravili maliar a ilustrátor Viliam Slaminka a šperkárka Dana Tomečková.

Sprievodca aktívneho pozorovateľa



Rodinné programy

6/10 a 13/10

Malé divy: Ja

Streda / 10.15 – 11.00 / Esterházyho palác, 3. poschodie / vstupné: 5 € / rodina / rezervácie: barbora.tribulova@sng.sk

Veľké zrkadlo na výstave Erika Bindera obráti našu pozornosť smerom na divákov. Aj my sa preto zameriame na seba samých. Práve v prvých rokoch života sa postupne učíme na seba pozerať inak a uvedomovať si svoje Ja v kontexte okolia.

Program je určený pre rodičov s deťmi vo veku 1 - 4 roky a zameriava sa na spoznávanie okolitého sveta a sveta umenia.

6-10_13-10_Malé divy-Ja_Foto_SNG

15/10

BookObrazy: Tereza Oľhová – Posledný permoník

Piatok / 16.30 – 18.00 / Esterházyho palác – ateliér / vstupné: 3 € / rodina / rezervácie: michaela.kovacova@sng.sk

V kremnických baniach žije už len posledný škriatok – permoník. Po 500 rokoch sa odváži vyjsť medzi ľudí. S prekvapením zisťuje, že namiesto stredovekých mučiarní sú v meste obchody, holičstvo a fitnescentrum a úplne ho očaria súčasné vynálezy ako pouličné osvetlenie, futbal alebo zákusky.

Program je určený rodinám s deťmi od 4 rokov. Účastníci programu si môžu uplatniť 10% zľavu na nákup kníh pre deti v kníhkupectve Ex Libris.

 15-10_BookObrazy_Foto_SNG

24/10

Rodinná nedeľa: Ako (ne)zablúdiť

Nedeľa / 15.00 – 17.00 / Esterházyho palác, 3. poschodie / vstupné: 5 € / rodina / rezervácie: michaela.kovacova@sng.sk

Zablúdili ste už niekedy? Aké ste pri tom mali pocity? Výstava Erika Bindera nás presvedčí, že stratiť sa môže byť občas aj prospešné a že pri blúdení nachádzame veci, ku ktorým cesty bežne nevedú.

Program je vhodný pre rodiny s deťmi od 6 do 12 rokov.

24-10_Rodinná nedeľa_Foto_SNG

Zdroj: sng.sk
Komentáre