25. január 2021 / Meniny má Gejza

Kabaret humoru – Štvrtá tretina

Humorný divadleno-hudobný kabaret stále mladých komikov Jakuba Nvotu a Kamila Žišku.
Kabaret humoru – Štvrtá tretina

Nový humorný divadleno-hudobný kabaret komikov Jakuba Nvotu a Kamila Žišku. Skvelé vtipné dialógy spojené s kabaretnými pesničkami. Inteligentný humor (vtip, nadhľad, zmysel, i hĺbka), ktorý sa na Slovensku stáva ohrozeným druhom, a ktorý napriek svojej originalite môžeme prirovnať k humoru Lasicu a Satinského.

Viedli sme už veľa Žiškovsko - Nvotovských rozhovorov na javisku, ale ešte nikdy tu nebol kabaret dotýkajúci sa „športu“. A pritom, koľko tém sa v ňom ukrýva. Napríklad taký hokej. V dnešnej postfaktickej dobe vraj už nie je pravda nikde, okrem športových výsledkov... alebo sa dajú aj tie relativizovať. Jedno mužstvo tvrdí, že to bolo 4:3, druhé naznačuje, že ide o hoax a súperov výmysel. A nie sú dejiny len metafory športových disciplín a čo by sa stalo, keby sa NHL presunula na Oravu? A nie je puk v skutočnosti malá čierna diera? A čo keď sa v časoch meniacej sa klímy roztopí všetok ľad. A čo na to Šatan a Jágr? A dajú sa hry W.Shakespeara hrať ako hokej?

Prípadne môžu byť povahy divákov podobné so zložením chemických prvkov? Rozžiarený divák typu neón? Či nezlomný ako vápnik? Alebo sa môžu návštevníci divadla spolu viazať ako zlúčeniny kyslíka s uhlíkom? :)
Všetko to spolu slúži ako prostriedok pre dobré divadlo – divadlo ako také – autorské – Nvotovsko-Žiškovské – vtipné, s veľkou dávkou humorného nadhľadu a so zmyslom i hodnotou.

Autori, réžia: Jakub Nvota a Kamil Žiška, hudba: Kamil Žiška, texty: Jakub Nvota, výtvarno: Lucia Šedivá
Hrajú: Jakub Nvota a Kamil Žiška

Online predpredaj tu

Loď -Divadlo v podpalubí: info tel. a rezerv.: 0903 449 650 divadlovpodpalubi@gmail.com

Zdroj: lodteatro.sk
Komentáre